Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Wiśle odwołane

Fot. Łukasz Bielski

Jeszcze w tym tygodniu na skoczni w Wiśle Malince miały odbyć się Mistrzostwa Polski Kobiet i Seniorów w skokach narciarskich. Decyzją PZN program i właściwie też nazwa zostanie w praktyce skrócona.

Impreza ta ma odbyć się w czwartek 22 grudnia. Dzisiaj natomiast, na dwa dni przed nią, Polski Związek Narciarski przekazał w odpowiednim komunikacie, że odwołane zostają zawody kobiet w ramach tych mistrzostw, z uwagi na zbyt małą liczbę chętnych.

Nie jest to łatwy czas dla tej dyscypliny w Polsce. Wyniki nie napawają optymizmem, głośno mówi się o konflikcie najlepszych zawodniczek czyli Kingi Rajdy i Nicole Konderli (kiedyś WSS Wisła), prezes PZN Adam Malysz również w coraz mocniejszych słowach wypowiada się o drużynie o tym, co zawodniczki prezentują.

Z zawodami seniorów możemy jednak wiązać spore nadzieje, gdyż zarówno Piotr Żyła ostatnio spisuje się świetnie w Pucharze Świata, często zajmując miejsca w ścisłej czołówce, jak i pozostali skoczkowie z WSS Wisła osiągają lepsze wyniki, niż w poprzednim sezonie.

Kolejnym problemem, związanym z tymi zawodami, jest pogoda. Jak to często już jest w tej dyscyplinie sportu, nie da się wykluczyć, że będzie ona wpływać na przebieg konkursu, albo nawet na jego być albo nie być. Na czwartek bowiem w Wiśle prognozuje się 2 stopnie Celsjusza, a południowy wiatr ma osiągać średnią siłę 6 m/s.

Mimo wszystko jednak jeszcze dziś PZN zachęcał kibiców do przybycia i oglądania tych zawodów. informując, że bilety są jeszcze dostępne, a kosztują 30 zł. Program dnia prezentuje się, jak poniżej:

Czwartek, 22.12.2022
13:30 – Odprawa techniczna
14:30 – Oficjalny trening
15:45 – Kwalifikacje mężczyzn (seria próbna w przypadku mniej niż 50 zawodników)

17:00 – Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 rok temu

Czyli jak mówił mój kolega baby to ch— zawsze mówił dyscyplina albo paszoł a był trenerem lekoatletyki.