Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Wisła: Pogorzelcy potrzebują pomocy

Burmistrz Wisły apeluje o przyjście z pomocą rodzinie z Wisły Malinki. Na skutek pożaru 12 osób straciło dach nad głową.

2 czerwca, przypomnijmy, ogień  strawił piętro i dach drewnianego budynku. W wyniku prowadzonej akcji gaśniczej zalany został cały jego parter. – Zapewnienie odpowiednich warunków mieszkaniowych dla tak licznej rodziny jest dużym wyzwaniem, zwłaszcza, że jako gmina nie dysponujemy tak dużymi mieszkaniami komunalnymi. Dlatego najważniejsza jest jak najszybsza odbudowa budynku. Poszkodowani nie są jednak w stanie zrealizować tego zadania samodzielnie. Środowisko wiślańskie nigdy nie pozostawiało pokrzywdzonych przez los samych sobie i zawsze bardzo aktywnie włączało się do pomocy pogorzelcom. Jesteśmy wielką wiślańską rodziną i jestem przekonany, że nikt wobec tej tragedii nie pozostanie obojętny. Nigdy bowiem nie wiemy co i kiedy nas może spotkać. Dobrze jest więc żyć w przekonaniu, że w trudnych sytuacjach nie pozostaniemy sami. Dlatego bardzo proszę o wsparcie poszkodowanej rodziny – apeluje Tomasz Bujok.

Dobrowolnych wpłat dla poszkodowanych można dokonać na konto : Zarząd Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Wiśle Bank Śląski ING O/Wisła nr konta : 02 1050 1096 1000 0001 0182 0140 z dopiskiem : pomoc poszkodowanym w pożarze.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o