Wisła: Śmiałkowie wbiegli na skocznie im. A. Małysza. Nawet 17 razy!

Po raz szósty biegacze mierzyli się ze skocznią im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Emocji nie brakowało. Na starcie stanęło 434 zawodników!

To była kolejna odsłona Mistrzostw Polski w Biegu na Skocznię, które jest częścią cyklu Barbarian Race. Tym razem zawody odbyły się nieco wcześniej niż główne biegi przeszkodowe ze względu na planowany niedługo remont skoczni. W tym roku powrócono do formuły sprzed lat i najszybszych w poszczególnych falach czekał jeszcze wspólny finał i walka o tytuł mistrzowski. Nie wszyscy najszybsi zdecydowali się na ponowny start. Ostatecznie zwycięzcą i nowym mistrzem Polski został Dawid Kowalczyk z Krasocina, który finałowy bieg zaliczył w czasie 3:36. Drugie miejsce zajął Marek Firlej z Rychwałdka (3:44), a trzecie wiślanin Mateusz Wantulok (3:52). Wśród pań najszybszą w finale okazała się Anita Peron z Zielonej Góry (4:26), przed wiślanką Magdaleną Wantulok (4:37) oraz Zuzanną Pietraszko z Kocierza Moszczanickiego (4:56). Tuż za podium znalazła się kolejna wiślanka – Maja Kubaczka z czasem 5:10. Należy też dodać, że wśród mastersów 40+ spośród kobiet tytuł mistrzowski wywalczyła Aleksandra Wickowska z Wisły!

Nowością w tegorocznych zawodach była formuła „One more time”, czyli zawody na liczbę wbiegnięć w ciągu trzech godzin. Takiej morderczej próby podjęło się 14 śmiałków, w tym 3 kobiety. I tak zwyciężył Tomasz Oślizło, który na skocznię wbiegł aż 17 razy! 15 razy wbiec na skocznię udało się to Januszowi Skrzyszowskiemu, oraz Sławomirowi Matysiakowi, który drugie miejsce przegrał zaledwie 7 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Garlacz z 13 zaliczonymi wejściami. Również 13, ale nieco wolniej miała Anna Jędryka, a 11 razy na skocznię wbiegła Emma Bąk.

Warto podkreślić, że najlepszy czas w biegach eliminacyjnych miał wiślanin Dawid Pilch (3:28), a trzeci wynik Tomasz Wąsowicz (3:41). W pierwszej siódemce było aż pięciu wiślan, gdyż piąty wynik miał Piotr Szarzec (3:54), szósty Mateusz Wantulok (3:57), a siódmy Janusz Pilch (4:00). Z tego grona tylko Mateusz Wantulok i Janusz Pilch podjęli się startu w finale. Spośród kobiet bardzo dobre wyniki biegów eliminacyjnych miały też inne wiślanki – Katarzyna Szarzec (3 miejsce, 5:03), Laura Wantulok (4 miejsce, 5:25), ale w finale już nie wystartowały.
W ramach wydarzenia odbyły się także Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Biegu na Skocznię oraz Mistrzostwa Wisły w Biegu na Skocznię.