Wydarzenia Cieszyn

Wisła: Śmieci, ci u nas dostatek. Niestety…

Fot. Organizatorzy

Majówka, choć deszczowa, w Wiśle stała pod znakiem wielkiego sprzątania. W efekcie zebrano setki kilogramów rozmaitych śmieci i odpadów.

Wielu mieszkańców i turystów w majówkowy weekend w Wiśle, połączyło wypoczynek ze sprzątaniem okolicznych szlaków turystycznych, ścieżek, bulwarów, poboczy dróg i lasów. W ramach wspólnej akcji pod hasłem „Czysta Wisła” uprzątnięto tereny zarówno w centrum miasta, jak i po wiślańskich dolinach.
Topniejący śnieg odkrył olbrzymie ilości butelek, puszek czy papierków. Wiosna to idealny czas, aby je pozbierać, zanim roślinność bujnie się rozwinie. Bardzo się cieszę, że tak wiele osób się zaangażowało. Łącznie zebrano około 420 worków śmieci – podsumowuje inicjator akcji, Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

W sprzątanie włączyły się całe rodziny. Zaangażowali się radni i przedstawiciele zarządów osiedli a także właściciele obiektów noclegowych z Wisły. – Chcielibyśmy, aby te nasze piękne, beskidzkie szlaki pozostały czyste i przyjazne. Myślę, że to się udało – dzieli się wrażeniami Ewa Zarychta z Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle Jonidle. Tam do 15 maja, za zebrane śmieci można odbierać sadzonki drzew, nasiona kwiatów oraz budki lęgowe i karmniki dla ptaków.

Kolejna część sprzątania została zaplanowana na najbliższy weekend 7-9 maja…

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
7 dni temu

Setki kilogramów śmieci głównie zostało zebranych dzieciaczkami widocznymi na 2 zdjęciach? Gdzie inicjatorzy na zdjęciach?