Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Wisła: Startuje Puchar Świata

Fot. Anna Karczewska/PZN

Sezon zimowy 2022/2023 w skokach narciarskich rozpoczety. Areną premierowych zmagań o Puchar Świata jest ponownie skocznia w Wiśle-Malince. W piątkowy wieczór na wiślańskim obiekcie, odbyły się kwalifikacje do sobotniego konkursu kobiet i mężczyzn. Ze zwycięstwa cieszyli się Ema Klinec (Słowenia) i Dawid Kubacki.

Na starcie kwalifikacji stanęło 49 zawodniczek i 70 zawodników stanęło. W rywalizacji kobiet awans do sobotniego konkursu wywalczyły dwie reprezentantki Polski: Nicole Konderla (109 m) – 29. miejsce i Kinga Rajda (101,5 m) – 34. miejsce. Debiutująca w zawodach tej rangi wiślanka Sara Tajner uzyskała tylko 69 m i była ostatnia. – Moje skoki były stabilne, ale nie były najlepsze, bo potrzebuję się trochę rozkręcić. To już nie jest walka o to, czy się zakwalifikuje, spokojnie to zrobiłam. Muszę dodać trochę pewności siebie w locie i będę skakać dalej – przyznała Nicole Konderla.

Kwalifikacje skoczków wygrał Dawid Kubacki (133 m), wyprzedzając Norwega Halvora Egnera Graneruda (128 m) i Piotra Żyłę (131 m). – Wszystkie moje skoki były na dobrym poziomie. Ten w kwalifikacjach był według mnie najlepszy, tylko telemark to katastrofa – ocenił wiślanin. W sumie w sobotnim konkursie zobaczymy 13 biało-czerwonych. Obok Kubackiego i Żyły, także Kamila Stocha, Pawła Wąska, Jana Habdasa, Stefana Hulę, Aleksandra Zniszczoła, Jakuba Wolnego i Tomasza Pilcha. Poza konkursową „50” znaleźli się Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Maciej Kot i Andrzej Stękała.

Sobotnią rywalizację o punkty Pucharu Świata rozpoczną kobiety (zawody zaplanowano na 12:00), a po południu (od 16.00) wystartują mężczyźni.

Zdjęcia: Anna Karczewska/PZN

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments