Wydarzenia Bielsko-Biała

Władza sobie świeci, a całe miasto w egipskich ciemnościach

Fot. Marcin Płużek

Jak wiadomo o północy w Bielsku-Białej gasną uliczne latarnie i całe miasto pogrąża się w egipskich ciemnościach. Tak gmina oszczędza na rachunkach za prąd. No cóż oszczędzać trzeba. Jest jednak pewien wyjątek…

Wokół ciemno, choć oko wykol, a nadal świecą się w nocy iluminacje na budynku ratusza. Pali się też kilka okolicznych latarni. Taka jasna wysepka na tle ciemnego miasta. No cóż. Władza najwyraźniej sobie świeci.
Z pewnością jest na to wiele „mądrych” wyjaśnień, lecz skoro mamy wszyscy oszczędzać, to miejscy włodarze powinny na miły Bóg świecić mieszkańcom w oczy nie efektownie oświetlonym budynkiem magistratu, lecz przykładem!

Już dawniej – zanim jeszcze ceny energii elektrycznej poszybowały kilkaset procent w górę – władze miasta tłumaczyły, iż budynek  ratusza przez całą noc jest oświetlony efektowną iluminacją nie tylko po to, aby było „ładnie”, lecz także, aby chronić ten zabytkowy gmach. Aby – mówiąc najprościej – ktoś pod osłoną ciemności się nie podkradł i nie wysmarował na jego ścianie jakiegoś graffiti czy hasła w stylu „prezydent kalosz”.

Skoro jednak trzeba oszczędzać prąd, to może po prostu zaprząc do pilnowania ratusza straż miejską. Na pewno taki stały nocny patrol w rejonie centrum by się przydał. Zwłaszcza, że wszędzie wokół panują ciemności, a jak wiadomo „zło czai się w mroku”.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Jak nigdy sie nie wypowiadam to sie wypowiem bo tych bredni sie czytać nie da!!
Zdecydowanie autor tego tekstu powinien wybrać sie na miasto i zweryfikować temat a przy okazji zasiegnac wiedzy!!! Bo z tego co wiem a mieszkam obok Ratusza, światło na ratuszu gaśnie o północy jak i wszystkie inne światła w okolicy!!! W weekendy faktycznie swieci sie dłużej ale to tylko w weekendy.
Proszę o weryfikacje!!!!!
No nic tak to jest jak ktoś lubi hejt publicznie wylewać bez powodu….

Milena
Milena
1 rok temu

Całe miasto ciemne ale obwodnica świeci że aż w oczy razi. Tam chyba można zaoszczędzić na oświetlenie niebezpiecznych zakamarków miasta…

A Zyga
A Zyga
1 rok temu

Co się dziwić ,w ramach pomocy Ukrainie UE wyśle 35 mln żarówek wartości 50mln euro.Oczywiście niemieckiej firmy OSRAM ,Pewno dla nas brakło

też mądre
też mądre
1 rok temu

Jak patrolować jeśli straż miejska ma prawo bać się ciemności? – jedno z “mądrych” wyjaśnień.