Wydarzenia Żywiec

Władze powiatu żywieckiego i gminy Czernichów składają zawiadomienie do prokuratury!

Fot. Materiał prasowy

Sprawa zachorowań na koronawirusa w ośrodku “Ad-Finem” w Czernichowie ma swój ciąg dalszy. Starosta żywiecki Andrzej Kalata i wójt gminy Czernichów Barbara Kos-Harat wspólnie złożyli zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Żywcu o możliwości popełnienia przestępstwa w placówce Inter.Med w Czernichowie!

Jak informuje Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu, zawiadomienie takie zostało złożone w czwartek, 16 kwietnia.

Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne wirusa SARS-Cov-2 lub szerzenie się choroby zakaźnej związanej z COVID-19, do którego mogło dojść w placówce Inter.Med w Czernichowie – podkreśla Dariusz Szatanik.

google_news
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mm
Mm
4 lat temu

Zawiadomienie wladz! To nic innego jak uciekanie od odpowiedzialnosci! Ale usprawiedliwienie musi byc w razie problemow! Trzeba bylo dzialac wczesniej! Ludzi sluchac! Dzialc, dzislac ! A nie traz to NIe MY! Zanim Prokuratura wejdzie/sprawdzi to dokumentacja w osrodku bedzie krystalicznie czysta odpowiednio “przygotowana” przez wlascicielke a raczej jej pracownikow z dyrekcj na czele! Inni pracownicy przejda przyspieszone szkolenie co maja mowic a raczej co moga powiedziec. Inaczej – brak pracy! Wladza miejscowa powinna juz dawno cos z tym osrodkiem zrobic! Dla dobra starszych, schorowanych ludzi!!! Tenat rzeka.

Gh
Gh
4 lat temu
Reply to  Mm

A co tam się takiego złego działo?
Proszę o konkrety.

Kw
Kw
4 lat temu

Przegięcie.
Wirusa do ośrodka najpewniej przyniósł, któryś z pracowników (pewnie początkowo bezobjawowy). W momencie pojawienia się u pracownika objawów wykonano testy. Jedynym zabezpieczeniem mogłoby być cotygodniowe badanie personelu i praca w systemie 7dni pracy/7 dni wolnego (ale Szumowski nie widzi takiej potrzeby! i nie było takich zaleceń) oraz praca w minimum!! w maseczkach hepa bez filtra (których nawet brakuje w szpitalach i są tam wydzielane). Znaleźli sobie kozła ofiarnego.
Żenada. To Min. Zdrowia powinien wydać już dawno jednolite wytyczne organizacji pracy w DPS i tym podobnych ośrodkach.
Chory kraj.

Dzerr
Dzerr
4 lat temu
Reply to  Kw

Wniosek do prokuratury jest najpewniej podyktowany naciskami lokalnymi, taka sprawa moze trwac lata, mnostwo ludzi do przesluchania, smieszne jest to ze pisza ze przesluchania zaczna od jutra jak wszyscy pracownicy z tego zakladu sa na kwarantannie…Ciekawe co w sytuacji jak po latach okaze sie ze zaklad zostanie uniewinniony?

Drugi sort
Drugi sort
4 lat temu

Pozamykali nas w domach nie może być zgromadzeń więc robią co chcą. Czy też dostają połowę pensji? Czy z urzędów zostali zwolnieni jacyś pracownicy. Nie bo rodzina A posada dobrze płatna. A my????? REŻIM A gdzie ogłoszony stan wyjątkowy?? Oni pochowani brudy mają czyścić policja straż miejska wojsko

Maksio
Maksio
4 lat temu

Skąd się tam tyle Niemców znalazło?.

Wkur....
Wkur....
4 lat temu

Ja myślę że było tak poszła pani wójtowa do pani jeż…. I zapytała się na to pani j….. Zgłosiła nie przygotowanie do jak w szkole i tyle a że władczyni gminy jest nauczycielka zanotowała np. I na następny raz się jej kazała przygotować. A tak poważnie to co to za wójtowa. Obiecała z ludźmi będę rozmawiać słychać ludzi to macie przykłady jak słychać jak rozmawia. Wystarczyłoby 5 minut rozmowy z pracownikami i by wiedziała co tam się odpierdala… Ale to nie w naszej gminie. Tu jest szkoda słów co myślę bo by mi go administratir usunąl.. Weź się do roboty… Czytaj więcej »

imka
imka
4 lat temu

Pani Wójt i radni gminy tez umywaja teraz rączki – jak były donosy już ponad 3 tygodnie temu od mieszkańców, to czego tego nie sprawdzali, nie rozmawiali z pracownikami, mieszkańcami czy rodzinami tych pensjonariuszy co tam są w ośrodku, tylko poszli do władz ośrodka, usłyszeli, że jest ok to odpuścili i na tym się skonczyło! a trzeba było drązyć temat i węszyć bo za brak reakcji władz gminy – wójta i radnych, to tez powinni oni teraz wziąć odpowiedzialność za zaniedbanie narażając tym samym mieszkańców całej gminy…

XYZ
XYZ
4 lat temu
Reply to  imka

To dziwne, że pani Wójt poszła do władz ośrodka, przecież żadna władza nie powie ze jest źle. To p.Wójt tego nie wie? A szczególnie władzea tego osrodka gadanie ma, a i krzyczeć potrafi na rodziny pensjonariuszy. Wiem, co mówię.

Qq
Qq
4 lat temu
Reply to  imka

A na co były donosy?