Cieszyn Na sygnale

Włamanie do redakcji “Głosu”. Przestępcy dokonali spustoszenia

Fot. Tomasz Wolff / Glos.live

Przykre zdarzenie w redakcji “Głosu”, gazety Polaków w Republice Czeskiej. Nieznani sprawcy włamali się do jej siedziby w Czeskim Cieszynie, przy ulicy Strzelniczej.

Tomasz Wolff, redaktor naczelny “Głosu”, wyjaśnia, że zdarzenie miało miejsce najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę. – Przestępcy weszli przez restaurację hotelu “Piast” na podwórze i tam po rusztowaniach przedostali się do redakcji, wybijając szybę w oknie jednego z pokojów. To samo zrobili piętro wyżej w “Bajce”, sali należącej do Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego – mówi Tomasz Wolff.

Po skali zniszczeń można przypuszczać, że sprawców było kilku. Dobrali się do każdej półki, wyłamali wszystkie zamki. Ukradli dwa aparaty fotograficzne i kluczyki do samochodu, zniszczyli m.in. dyktafon, jeden z monitorów, komputer, drukarkę. Tuszem z tej ostatniej ubrudzili pomieszczenia i meble, a całą redakcję spryskali gaśnicą proszkową… Widok, jaki zastali pracownicy redakcji, był druzgocący.

Sprawę bada czeska policja, która zabezpieczyła dużą ilość śladów. Wandalom grozi kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności. Redakcja “Głosu” mieści się przy ulicy Strzelniczej od 2018 roku. Nowa siedziba została wyposażona w meble i sprzęt zakupione dzięki finansowemu wsparciu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Dziś część z tych przedmiotów nie nadaje się do użytku…

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
2 miesięcy temu

Aby wykazać że Wandalowie są pierwiastkiem mniej wartościowym , wyprodukowano termin ,, wandalizm ,, określający tych co wszystko niszczą bezmyślnie ! Z tego wynika że jedynym wandalizmem Wandalów jest – Polska !! Obecnie Antoni Macierewicz głosi – ,, musimy dokończyć budowanie narodu ,, – który istnieje od ponad 1000 -a lat ! Ale tak się go buduje że Wandalów wymazano ze wszystkiego ! W/g polskiego prawa są mniejszości etniczne i narodowe różne – ale w tym składzie nie ma miejsca dla Wandalów !

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
2 miesięcy temu

Wandalowie tworząc państwo , przez jednoczenie plemion Słowian , nie stosowali Ewaporacji . Wszystko odbywało się z całym szacunkiem i poszanowaniem godności i tożsamości ludów w państwie co dobrze o nas Wandalach świadczy . Wandalowie nie posługiwali się fałszowaniem historii – obecnie historia Polski jest sfałszowana !! A tak nie robi się w żadnym innym kraju ! Ewaporacja toczy się w myśl p. Heinrich von Treitschke , który w 1904 r. uczył . >> Najwłaściwszą rzeczą jest cywilizowanie barbarzyńskiego narodu . Trzeba dać mu do wyboru – albo będzie wchłonięty przez naród rządzący , albo będzie wytępiony . Tak postąpili… Czytaj więcej »

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
2 miesięcy temu

Niewiedza wasza polega na tym że nie znacie pochodzenia słów ! Ale powiecie ! Że to zgodne ze Słownikami i Encyklopediami – ja wiem co tam pisze i po co !! A wy nie ! Obecnie w kraju toczy się Ewaporacja narodu Wandalów ! Aby nas wymazać i wykreślić ze wszystkiego a całą zasługę utworzenie państwa przypisać Słowianom !

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
2 miesięcy temu

Szanowna Dorotko ! Jakoś dziwnie wszystkie moje pisanie zniknęło – Co Małgorzata Kidawa-Błońska wam płaci ??? To kiepski moralnie chlebodawca ! . Włamanie do redakcji ,, Głosu ,, Dlaczego używasz imienia ludu Wandalów do określeń tych wyczynów !? Jedna odpowiedź , z nie wiedzy ! Historia Polski sfałszowana przez tą w/w ,, panią ,, z opus Dei ! Czy ta p. mówi wam że Wandalowie są twórcami Państwa Polskiego ! A termin ,, wandalizm ,, wyprodukowano w Polsce w celu Ewaporacji narodu Wandalów . To źle świadczy o moralności i przyzwoitości tych co uknuli ten termin jak i o tych… Czytaj więcej »

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
2 miesięcy temu

Szanowna Redakcjo ! Wandalowie są twórcami Państwa Polskiego ! Tworząc państwo przez jednoczenie plemion słowiańskich pod jednym berłem – już tworzyliśmy tzw. ,, naród ,, Tylko tworzyliśmy na ludzkich zasadach , z poszanowaniem godności i tożsamości narodów w naszym państwie – Ewaporacji nie stosowaliśmy !! To najbardziej ohydna zbrodnia , większa niż Holokaust Żydów – bo po nim zostają groby i pamięć , którą się czci !! A po Ewaporacji , historię chyba redakcja zna ! >> Ewaporacja jest gorsza od kary śmierci bo ofiarę wymazuje się z kart historii, uznając jej czyny ale i ją samą za niebyłe . << Całą zasługę utworzenia państwa przypisuje się Słowianom ! Nie kradliśmy tożsamości ! Minister kultury Piotr Gliński – ,, tożsamość to nasze dziedzictwo ,, ale nie powiedział , że tożsamość ukradziono Wandalom !! Przez utworzenie państwa dopuściliśmy się do skrajnej diaspory , co utrudnia nam walkę o nasze dziedzictwo kulturowe .

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
2 miesięcy temu

Szanowna Dorotko ! Dlaczego użyłaś określenia ,, Wandale ,, ? Czy zdajesz sobie sprawę że oplułaś naród którego winą i ,, wandalizmem ,, jest Polska ! Czy w innych krajach tez opluwa się inne nacje ? Powiesz że to zgodne ze słownikami i Encyklopediami ! Wiem co tam napisane ! Ale Pani i Redakcja nie wiedzą po co to jest napisane – Ja wiem !! Obecnie w kraju toczy się Ewaporacja ludu Wandalów ! I toczy się w/g teorii p. Heinrich von Treitschke – który w 1904 r. uczył >> Najwłaściwszą rzeczą jest cywilizowanie barbarzyńskiego narodu . Trzeba dać mu… Czytaj więcej »

Noe
Noe
2 miesięcy temu

Slogany propagandowe, że wszyscy ludzie będą w Unii braćmi bardzo ładnie brzmią. Ale to będzie braterstwo na takiej zasadzie, że brat brata po dupie harata.

Arek
Arek
2 miesięcy temu

To widocznie patriotyczny czeski odpowiednik młodzieży Wszechpolskiej walczącej z obcymi w swoim kraju

=> arek
=> arek
2 miesięcy temu
Reply to  Arek

Gdzie mikrocefalu nasza młodzież robiła takie bydło w czeskich biurach?

Bul
Bul
2 miesięcy temu
Reply to  Arek

Bredzisz lewacki cymbale.

knedel
knedel
2 miesięcy temu

Czesi wymazują ślady na zajętym przez siebie terenie.