Wydarzenia Cieszyn

Włodek Pawlik i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej na jednej scenie | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

W  piątek o godzinie 18:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbył się specjalny koncert z okazji 105. rocznicy powołania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego. Gwiazdą wieczoru był Włodek Pawlik.

Na scenie teatru zabrzmiały najsłynniejsze arie i pieśni Stanisława Moniuszki w mistrzowskiej aranżacji Włodka Pawlika i w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej. W zaproszeniu skierowanym do mieszkańców Cieszyna, Pawlik mówił, że rzeczony koncert będzie niesamowitym wydarzeniem. Tak właśnie było. Artysta, wraz ze swoim trio, po raz pierwszy połączył siły z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej.  To wszystko miało miejsce z okazji 105. rocznicy powołania Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego. 

Nie zabrakło też wyróżnień. Leszek Gańczarczyk został uhonorowany nagrodą Miasta Cieszyna w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

 Organizatorami obchodów 105. rocznicy powołania Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego byli –  Miasto Cieszyn i Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Doceniając znaczenie tej rocznicy dla całego regionu, organizację koncertu wsparły władze powiatu cieszyńskiego oraz Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej (których historia zaczyna się w 1894 roku). Mecenasem koncertu jest firma Elektrometal SA, a partnerem koncertu – Liburnia Hotel Cieszyn.

fot. Małgorzata Krawczyk

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Ale marynarkę to pan Pawlik ma brzydką, sukienka pani burmistrz bardziej mi się podoba,

super super
super super
5 miesięcy temu

Czyli kontynuacją Rafy Księstwa Cieszyńskiego jest obecna Rada Miejska Cieszyna a księciem jest pani burmistrz? Super gościa udało się zaprosić na scenę Włodka Pawlika ale zapomniano napisać, że był inny super gość na scenie w długiej sukni w róże. Super, że Zespół Pieśni i Tańca jest prawie imienia autorki artykułu.