Sport Żywiec

Znana data 23. Półmaratonu Żywieckiego. Wkrótce ruszą zgłoszenia!

Fot. Paweł Szczotka

Dobra wiadomość dla wytęsknionych za Półmaratonem Dookoła Jeziora Żywieckiego! Po dłuższej przerwie kolejna edycja planowana jest na marzec przyszłego roku.

W ostatnich latach było dość sporo zawirowań wokół tej imprezy biegowej.  W 2020 roku z powodu obostrzeń pandemicznych impreza się nie odbyła. Z kolei w 2021 roku termin przesunięto na październik. W 2022 roku półmaraton odbył się na początku kwietnia, ale już w tym roku go nie było. Tym razem na przeszkodzie stanął remont drogi wojewódzkiej nr 948 Żywiec Oczków – Kobiernice i zamknięcie zapory w Tresnej, gdzie przebiega trasa biegu.

Ale mamy dobre wiadomości! Półmaraton Żywiecki powraca! Planujemy, że po raz 23. odbędzie się 17 marca 2024 roku na tradycyjnej trasie o długości 21,0975 km, która wiedzie dookoła Jeziora Żywieckiego z Rynku w Żywcu przez Zarzecze, Tresną i Żywiec Oczków na metę, oczywiście na żywieckim Rynku – mówi Mirosław Dziergas, dyrektor biegu i jednocześnie dyrektor Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Żywcu, które jest głównym organizatorem tego wydarzenia.

Zapisy na bieg ruszą w pierwszej połowie listopada poprzez stronę internetową – TUTAJ.

google_news