Wydarzenia Wadowice

Woda coraz wyżej

Kleczanka w Kleczy Dolnej. Fot. Bogdan Szpila

Padający od kilkunastu godzin deszcz sprawił, że niektóre potoki zaczynają występować z koryt. Skawa poniżej zapory w Świnnej Porębie nie jest groźna.

Poniżej Suchej Beskidzkiej Skawa przekroczyła stan ostrzegawczy. Toteż Jezioro Mucharskie w szybkim tempie napełnia się wodą. Obecnie poziom zbiornika zbliża się do stanu 305,5 metrów nad poziom morza. Poziom wody w zbiorniku najlepiej obserwować z parkingu nad koroną zapory. Za „wskaźnik” doskonale służą betonowe płyty na koronie zapory. Skawa poniżej zbiornika płynie niemal „normalna”, a nieco podwyższony poziom jest efektem zasilania Skawy w Gorzeniu przez potok Ponikiewka.

Jak każe „powodziowa tradycja” pod wodą jest płyta boiska Iskry w Kleczy. Kleczanka szeroko rozlała się również poniżej kościoła parafialnego w Kleczy.

Znacznie przekroczyła stan alarmowy Wieprzówka. Obecny poziom wody (około 3 metry w Rudzach) jest zaledwie kilkanaście centymetrów niższy od poziomu alarmowego (320 cm).

Granicząca z powiatem wadowickim Wisła póki co spokojnie toczy wodę.

Opady mają ustać po północy, toteż poważniejszy problemów aura tym razem prawdopodobnie nie przysporzy mieszkańcom oraz strażakom.

Kleczanka w Kleczy Dolnej. Fot. Bogdan Szpila

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Burak
Burak
12 dni temu

A mówili , straszyli , że podobno susza stulecia