Wydarzenia Bielsko-Biała

Woda z Kobiernic już całkiem zdatna do spożycia

Fot. Ilustracyjne

Tydzień temu informowaliśmy, że bielski Sanepid wykrył w próbkach wody pobranej z sieci wodociągowej w stacji uzdatniania Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego w Kobiernicach obecność bakterii Clostridium perfringens.

Tym samym wydano wtedy zalecenie o jedynie warunkowej zdatności takiej wody do spożycie. Na szczęście to już historia. Mieszkańcy Wilamowic oraz sporej części okolicznych miejscowości zaopatrywani w wodę z ujęcia w Kobiernicach mogą odetchnąć z ulgą.

Najświeższy komunikat w tej sprawie wydany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej mówi o tym, że w próbkach wody pobranych 05 lutego oraz 07 lutego nie wykryto już obecności bakterii Clostridium perfringens. Co oznacza, że ustały przyczyny stwierdzenia warunkowej przydatności tej wody do spożycia. Można już już bezpiecznie spożywać, używać do kąpieli noworodków i osób z osłabioną odpornością, a także mycia zębów, owoców i warzyw bez uprzedniego gotowania przez co najmniej 2 minuty, co wcześniej zalecał Sanepid.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments