Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wojewoda małopolski przekazał samorządom pieniądze na dodatek węglowy

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

W najbliższym czasie w gminach województwa małopolskiego powinna ruszyć wypłata dodatku węglowego. Tak przynajmniej wynika z informacji wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

Wojewoda poinformował, że dzisiaj (21 września) na konto Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wpłynęły pieniądze na wypłatę tzw. dodatków węglowych z Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Niezwłocznie, bo w ciągu około dwóch godzin, przekazaliśmy je na konta samorządów. Na rachunki 181 gmin trafiła kwota 821 882 340 zł. Apeluję, aby urzędy miast i gmin sprawnie przeprowadziły weryfikację złożonych wniosków i niezwłocznie przekazywały pieniądze mieszkańcom. Mieszkańcy ubiegający się o dodatek węglowy mogą spodziewać się w najbliższym czasie wypłat na swoje konta. Przypominam, że weszła w życie nowelizacja przepisów, która wydłuża czas dla samorządów na weryfikację wniosków. Rząd wsłuchał się w propozycje samorządów i uwzględnił ich propozycje w nowelizacji ustawy, którą podpisał prezydent Polski Andrzej Duda, i która weszła już w życie – podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dodatek?
dodatek?
1 rok temu

A węgiel?