Wydarzenia Bielsko-Biała

Wojna na Ukrainie: Dzieci listy piszą

Fot: Kuba Jarosz

Wzruszające w treści listy do swoich ukraińskich rówieśników przybyłych z mamami do Bielska-Białej, uciekając przed rosyjskim agresorem, napisali uczniowie waldorfskiej podstawówki w Bielsku-Białej.

„Cześć! Mam na imię Emilia i mam 11 lat. Jestem w Bielsku i mam nadzieję, że tu się dobrze poczujecie. Życzę wszystkiego dobrego.”

„Cześć! Mam na imię Jeremi. Wiem, że macie ciężko i pewnie nie zrozumiem tego, co czujecie, ale postaram się pomóc i żebyście czuli się dobrze i miło spędzali tu czas, a jak skończy się wojna, to będziecie mogli wrócić do domu. Mam nadzieję, że cała Polska obejmie was opieką i będzie was chronić. Ja będę robić, co w mojej mocy i cała Polska też.”

„ Cześć! Wiem, że obecnie jesteście w trudnej sytuacji, ale u nas w Polsce jesteście bezpieczni i gwarantuję wam, że wszystko się dobrze potoczy. Jestem dobrej myśli. Tytus.”

To tylko niektóre listy, wszystkie trafią teraz do ośrodka interwencji kryzysowych, gdzie przebywają od kilku dni ukraińscy uchodźcy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Danka
Danka
1 rok temu

A co twoje posty mają wspólnego z prawdą? Jesteś putinowskim trolem, usiłujesz usprawiedliwić zbrodniczą agresję, chcesz wmówić ludziom że wojna to zwykły sposób na rozwiązywanie problemów między państwami w Europie w XXI wieku. Putin się zdenerwował i dlatego giną dzieci, to twoja diabelska logika. Propagowanie i gloryfikowanie przestępców jest nie tylko niemoralne, ale jest w Polsce zakazane prawem.

Iza
Iza
1 rok temu

Jak Konstytucja nie została podeptana, wszystko w porządku.

Jurek
Jurek
1 rok temu

putin to morderca cywilów w Ukrainie

Jurek
Jurek
1 rok temu

putinowskie trole won z Polski

kapral Borówko
kapral Borówko
1 rok temu

Poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko wraz z posłami PiS złoży w tym tygodniu w Sejmie projekt nowej ustawy o broni i amunicji, dużo bardziej liberalnej od obecnej. Czas planować budować budowę strzelnicy z prawdziwego zdarzenia w każdym większym mieście.

Jurek
Jurek
1 rok temu

putin to zbrodniarz wojenny jego miejsce jest w więzieniu

Jaco
Jaco
1 rok temu

Won ruska śmierdząca onuco

dror
dror
1 rok temu

Kiedy właściciel tego portalu przestanie pomagać zwolennikom Putina?

Jurek
Jurek
1 rok temu

pisowskie trole won z Polski

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Takiemu, jak ty faryzeuszowi o imieniu Szaweł pomóc może jedynie konwersja w następstwie nadprzyrodzonego widzenia. Innej możliwości nie ma. Chyba że zrobią to gąsienice bratniego, niosącego po raz kolejny wolność tanka braci twych bolszewików.

Jurek
Jurek
1 rok temu

puti do więzienia, zbrodniarz wojenny

Jurek
Jurek
1 rok temu

putinowskie trole won z Polski