Wydarzenia Wadowice

Wójt gminy Lanckorona w obronie Jana Pawła II. Ufundował papieski baner

Fot. UG Lanckorona

W Izdebniku pojawił się baner z wizerunkiem Jana Pawła II i słowami „Niech żyje Polska i pamięć o Wielkim Polaku”. Jak się okazuje baner ufundował wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata.

Wspomniany baner pojawił się na ulicy Wadowickiej, przy drodze krajowej nr 52. O tym fakcie poinformował sam wójt wydając specjalne oświadczenie.

– “W obliczu niesłabnących ataków medialnych na postać naszego rodaka – św. Jana Pawła II, które mają doprowadzić do dyskredytacji jego osoby, nauczania i dziedzictwa jako Wójt Gminy Lanckorona mam moralny obowiązek stanąć po stronie prawdy i swoją postawą pokazać, że stoimy murem za naszym papieżem. W związku z tym ufundowałem baner z wizerunkiem św. Jana Pawła II, który został umieszczony w Izdebniku, przy głównej drodze. Na banerze jest portret św. Jana Pawła II i widnieją słowa: „NIECH ŻYJE POLSKA I PAMIĘĆ O WIELKIM POLAKU”. Baner ma jasno pokazywać, że jesteśmy wierni nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, i że godzenie i szkalowanie w jego dobre imię to godzenie i szkalowanie Polski – naszej Ojczyny, której najwybitniejszym synem był św. Jan Paweł II. Baner to pierwsza z moich inicjatyw w obronie pamięci o św. Janie Pawle II. Mam nadzieję, że uda mi się zainicjować podjęcie przez Radę Gminy Lanckorona uchwały dot. obrony pamięci i dobrego imienia św. Jana Pawła II. Chciałem również Państwa poinformować, że 2 kwietnia br. – w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – planowane są w Lanckoronie uroczystości upamiętniające postać tego Wielkiego Polaka – o szczegółach będziemy informować wkrótce. Szanowni Państwo, zachęcam Was wszystkich do włączenia się w szereg akcji, które będą organizowane pod hasłem „Gmina Lanckorona w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II” – pokażmy, że jesteśmy wspólnotą! – stwierdził w swoim oświadczeniu wójt Tadeusz Łopata.

Dodajmy, że porządku obrad sesji Rady Gminy Lanckorona, która planowana jest na środę (29 marca), nie ma punktu dotyczącego podjęcia projektu uchwały w obronie papieża. Ale taki punkt może zostać wprowadzony na początku obrad.

google_news
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
1 rok temu

Człowiek, który nazywa mieszkańców swojej gminy skur….mi, i chce ich zabijać, teraz udaje katolika wiernego JP2?

Alex
Alex
1 rok temu

Takie bilbordy to w kościele a nie na ulicach mogą obrażać ludzi nie wierzących i innych wyznań ale głupota nawiedzonych jest gorsza od zarazy co na to nasi niby biskupi im to gra kasa wygoda pałace i całowanie przez ciemnotę po rękach.

polecam
polecam
1 rok temu

A tak przy okazji ,jest nowy portal regionalny Bielska Białej ,Cieszyna ,Żywca i okolic ,bez lewackich prowokatorów i tępej propagandy .Nie podam nazwy bo wytną komentarz .Kierujcie się na Kurier BB. Lokalny portal regionalny z prawdziwego zdarzenia

lecę bo chcem
lecę bo chcem
1 rok temu
Reply to  polecam

Jaka to okazja? poleć sam bez okazji do lepszego i tutaj nie wracaj na gorsze.

Edi
Edi
1 rok temu

Skandal gdzie byli jak krył czarnych pedofilii młodzi to widzą i maja już dość tego kłamania i odchodzą od kościoła widać że wam też zależy na tym nic tylko ***** *** i lizusów lanc.

Afera
Afera
1 rok temu
Reply to  Edi

skandal to jest to ,że ty obracasz się wśród normalnych ludzi

Monika
Monika
1 rok temu
Reply to  Afera

Spadaj niszczycielu prawdziwego KK bronisz ty i twoja sekta pedofilii robicie wszystko aby młodzi odeszli od KK

OrWell
OrWell
1 rok temu

Wieprz nadaje kierunek.

ma być więcej
ma być więcej
1 rok temu

A to pamięć o Polsce też jest zagrożona?, ile wójt wyciągnął z własnej kieszeni na baner?

XYZ
XYZ
1 rok temu

Tak właśnie jest ,pamiętamy rządy Patologii Obywatelskiej i wycięcie lekcji historii ,nauczyciele uczyli chętnych w namiotach rozstawionych choćby na krakowskim rynku. Precz z partią pruską

Dariusz
Dariusz
1 rok temu
Reply to  XYZ

Dopisz jedzcze : witaj ruSSka

Gonzo
Gonzo
1 rok temu
Reply to  Dariusz

Tusska kumpla Putina?

po sprawiedliwości
po sprawiedliwości
1 rok temu
Reply to  XYZ

stawiać nowe banery “precz z partią pruską”, tylko że słabym jest rozwinięciem skrótu PO. A ta wycięta historia to była polska czy może pruska, czyli jeśli pruska – dobrze że wycięli.

Policzmy głosy
Policzmy głosy
1 rok temu

PO to nazwa nieaktualna, teraz to PIN ,Partia Interesów Niemieckich

policzmy, 3 litery IPN
policzmy, 3 litery IPN
1 rok temu

nazwa nieważna, niezatwierdzona przez IPN.

Dobra rada
Dobra rada
1 rok temu

Dobrze ci ktoś kiedyś dotadził żebyś się walnął w szwabski cymbał

Jankiel
Jankiel
1 rok temu
Reply to  Dobra rada

cymbalistów było wielu

Zofia
Zofia
1 rok temu
Reply to  XYZ

Aby było normalnie to religia w kościele a nie dzieci grają w kółko i krzyżyk albo na komórkach tak już coraz mniej chodzi na ogłupianie i straszenie szatanem i czarnymi pedofilami

!
!
1 rok temu
Reply to  Zofia

teraz jesteś Zofia a nie Ewka odmieńcu?