Sport Wadowice

Wójt Lanckorony nagrodził. Laury dla sportowców

Fot. UG w Lanckoronie

Anna Twardosz, Paweł Twardosz i Oskar Jurek to troje sportowców, którzy otrzymali ostatnio jednorazowe  nagrody pieniężne przyznane im przez wójta Lanckorony Tadeusza Łopatę. Dostali je za wysokie wyniki uzyskane indywidualnie.

Rodzeństwa Anny i Pawła Twardoszów ze Skawinek znawcom sportu, a w szczególności sportów zimowych, nie trzeba przedstawiać. Oboje to reprezentanci Olimpijczyka Gilowice. 19-letnia Anna Twardosz w swoim dorobku ma między innymi letnie mistrzostwo Polski, jakie wywalczyła w 2016 roku, co nie pozostało bez wpływu na powołanie jej do  kobiecej reprezentacji Polski w skokach narciarskich. W tym roku triumfowała w juniorskich MP w Szczurku oraz wywalczyła brązowy medal wśród seniorek. Została przy tym pierwszą Polską, która zaczęła nie tylko uprawiać tę dyscyplinę, ale i startować w profesjonalnych zawodach na szczeblu krajowym.

22-letni Paweł Twardosz, który jak niedawno wspominaliśmy zdecydował się zakończyć karierę, specjalizował się w kombinacji norweskiej. W ubiegłym roku uczestniczył w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Trzykrotnie brał udział w mistrzostw świata juniorów (2016-18), a w 2015 roku w zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy. Liczne sukcesy odnosił na krajowym podwórku.

Pochodzący z Lanckorony Oskar Jurek jest natomiast zawodnikiem Szkoły Tańca Professional Dance w Głogoczowie. Karierę rozpoczął w wieku 10 lat. Obecnie trenuje cztery razy w tygodniu, a ponadto bierze udział w licznych kursach i szkoleniach. Ciężka praca, połączona z talentem, pozwoliła mu uzyskać klasę „S” w tańcach standardowych i „A” w tańcach latynoamerykańskich. W ubiegłym roku sięgnął po trzecie miejsce w mistrzostwach Polski przeprowadzonych podczas Polish Open Championships WDC 2019 oraz tę samą lokatę na Grand Prix Polski.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments