Wydarzenia Żywiec

WOPR ma nową przystań. Wspomoże ratowników w szybkim reagowaniu

Fot. FB Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego działalność rozpoczęła Baza Ratownictwa Wodnego Beskidzkiego WOPR nad Jeziorem Żywieckim, która niedawno została doposażona w nową przystań. Dzięki temu ratownicy Beskidzkiego WOPR mogą wypływać do interwencji jeszcze szybciej.

Ratownicy oddziału rejonowego WOPR w Żywcu osobiście nadzorowali projektowanie i montaż nowej kei, po to by spełniała wszystkie wymagania i potrzeby. –Dziesiątki godzin projektowania i składania, pot, łzy, a nawet krew. Wiele kilogramów zjedzonej pizzy, późne powroty do domu w ramach wolontariatu, wielu wspaniałych ludzi i w końcu mamy to – podsumowują.

Zakup nowej przystani został sfinansowany ze środków własnych. Za realizację i finalny projekt przystani odpowiedzialna była firma Pracownia Projektowa 8 sekund. – W trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób odwiedzających Jezioro Żywieckie, prosimy o przestrzeganie regulaminu przystani, a co najważniejsze o nie wchodzenie na nią, co również w znaczny sposób ułatwi pracę naszych ratowników. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc przy realizacji tego projektu – poinformował Beskidzki WOPR.

google_news