Bielsko-Biała Na sygnale

Wpadki poszukiwanych – spał pijany, szedł bez maseczki, kradł alkohol

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali trzy osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. W tych zatrzymaniach mundurowym pomógł przypadek.

Mocno pijany 49-letni mężczyzna postanowił “uciąć” sobie drzemkę w jednej z klatek schodowych bloku przy ulicy Relaksowej w Bielsku-Białej Wapienicy. Gdy na miejscu pojawili się policjanci to okazało się, że 49-latek poszukiwany jest przez sąd, bo ma do dosiadki 8 miesięcy w więzieniu.

Kolejny mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Jasienicy. Zaczęło się od tego, że 33-letni mieszkaniec powiatu bielskiego nie miał zasłoniętych nosa i ust w miejscu publicznym. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu jego danych w policyjnej bazie okazało się, że 33-latek jest poszukiwany, a w zkładzie karnym ma do “spędzenia” 3 miesiące.

Jeszcze inaczej wyglądała historia 57-latka z Bielska-Białej. Mężczyzna chciał ukraść butelkę alkoholu w sklepie wielobranżowym przy ulicy Gazowniczej w Bielsku-Białej. Kradzież się nie powiodła, bo złodziej został ujęty przez sklepową ochronę. Przybyli na miejsce policjanci ukarali 57-latka mandatem karnym za kradzież, ale po sprawdzeniu w Systemie Informacyjnym Schengen wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez niemieckie organy ścigania.

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments