Wydarzenia Bielsko-Biała

Wpadnij po dobrą książkę. Po przerwie do Bielska-Białej wraca charytatywny kiermasz

Fot. Marcin Kałuski

Miłośnicy literatury nie mogli się już doczekać tego dnia. Po wymuszonej trzecią fali pandemii przerwie, w Bielsku-Białej ponownie odbędzie się Charytatywny Kiermasz Książek, organizowany przez Fundację Ekologiczną „Arka”. Wyborne książki można nabyć już od złotówki, a przy tym pomóc dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Kiermasz zaplanowano na sobotę, 8 maja, w centrum handlowym „Sfera”. Rozpocznie się o 9.00.

– Bardzo się cieszymy, że znowu możemy się spotkać przy okazji akcji „Książka wspiera bohatera”. Przerwę pandemiczną dużo osób wykorzystało na domowe porządki, dlatego tez mamy mnóstwo książek – uśmiecha się Wojciech Owczarz, prezes „Arki” i pomysłodawca przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że fundacja gromadzi niepotrzebne książki, organizuje ich kiermasze, dając im „drugie życie”, a za zebrane środki m.in. funduje bilety do kin i teatrów dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Dotychczas środki zebrane podczas akcji realizowanej w formie zbiórki publicznej pozwoliły wesprzeć już 4 237 dzieci.

Książki można nie tylko kupować, ale i przekazywać własne, już niepotrzebne, i uszczęśliwić innych. Przyjmowane są pod adresem: Fundacja Ekologiczna ARKA, ul. Kosmiczna 15B, 43-300 Bielsko-Biała. Ponadto cały czas są przyjmowane w punkcie informacyjnym Galerii Sfera.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments