Wydarzenia Cieszyn

Wsparcie osobowe dla OSP w powiecie cieszyńskim

Fot. KP PSP Cieszyn

W sumie 58 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych pomyślnie zaliczyło egzamin i uzyskało uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczych.

W sobotę (2 lipca br.) w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie odbył się egzamin teoretyczny oraz praktyczny, kończący „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Jak informuje KP PSP w Cieszynie, szkolenie było prowadzone wg. Programu szkolenia podstawowego strażaka ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych z dnia 4 marca 2022 r., zatwierdzonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Program składał się z części teoretycznej i praktycznej prowadzonej przez wyznaczonych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie oraz Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z terenu powiatu cieszyńskiego. Uczestnicy szkolenia w trakcie kursu zaliczyli test sprawności przeprowadzony w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia KW PSP w Katowicach z siedzibą w Bielsku-Białej oraz ukończyli szkolenie z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Druhowie podczas zajęć zdobyli niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych oraz gaśniczych podczas zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie lub mienie.

Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wręczył komendant powiatowy PSP w Cieszynie st. bryg. Damian Legierski.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
Romek
1 miesiąc temu

Wiocha się cieszy

Edi z tela
Edi z tela
1 miesiąc temu

Mają następnych robili do roboty a w PSP 9 X w miesiącu do pracy i 50 emeryt a robol do 65 ale wiocha sie cieszy.