Cieszyn Kultura i rozrywka

Wszystkie światy Leszka Możdżera. Dwa koncerty w Teatrze im. A. Mickiewicza

Nie jeden, ale aż dwa koncerty w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza da Leszek Możdżer, najbardziej rozpoznawalny polski pianista jazzowy. Jego solowe recitale, wypełnione kunsztem, wyobraźnią i wszechstronnością oraz niepowtarzalną więzią z publicznością, to zawsze gwarancja niezapomnianych wrażeń.

Wybitny pianista i kompozytor wystąpi w Cieszynie 2 i 3 grudnia (w obu przypadkach o 18.00). Gdy tylko to ogłoszono, bilety na oba koncerty zaczęły znikać w okamgnieniu, warto więc pospieszyć się z zakupem tych ostatnich.

Leszek Możdżer dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”.

Jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków, „komedowskie” inspiracje – tworzą w jego muzyce nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej. Co znamienne, solowe koncerty pianisty są właśnie taką śmiałą i niepowtarzalną podróżą przez różne gatunki i stylistyki, z dozą improwizacyjnego wyzwolenia.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments