Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Rewolucja w Sejmiku Województwa Śląskiego. Odsunęli PiS od władzy. Przewodniczący Jan Kawulok odwołany!

Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. Na pierwszym planie uważnie śledzący obrady posłowie z KO. Fot. Z archiwum Wojciecha Króla

Dość nieoczekiwany przebieg ma dzisiejsza (21 listopada) 50. sesja Sejmiku Województwa Śląskiego w Katowicach. Jak wiadomo w trakcie obrad radni mieli głosować nad wnioskiem o odwołanie z funkcji przewodniczącego Sejmiku Jana Kawuloka (PiS) z Cieszyna (16. punkt porządku obrad). Tymczasem…

Już na początku obrad marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski zgłosił wniosek o zmianę do porządku obrad i wprowadzenie dodatkowego punktu o wyborze nowego wiceprzewodniczącego Sejmiku. Jako kandydata zaproponowano Stanisława Gmitruka (PSL), czyli radnego z opozycji, co było ogromnym zaskoczeniem. Mimo, że propozycję poparło 25 radnych na 45, to przewodniczący Jan Kawulok wahał się z wprowadzeniem tego punktu do porządku obrad zasłaniając się potrzebą konsultacji z prawnikami. Ostatecznie po słownych utarczkach ogłosił przerwę w obradach do 18.00.

Jak się okazuje marszałek Jakub Chełstowski opuścił szeregi PiS i wraz z innymi radnymi z tego ugrupowania (Rafał Kandziora, Maria Materla i Alina Nowak) przeszedł do Ruchu Samorządowego Tak dla Polski (związani z nim są między innymi prezydent Sopotu Jacek Karnowski, prezydent Tychów Andrzej Dziuba czy prezydent Sosnowca Aleksander Chęciński). Jak zaznacza poseł Wojciech Król (KO) dokładnie dzisiaj (21 listopada) przypada 4. rocznica, gdy PiS przejął władzę w Sejmiku Województwa Śląskiego. Było to możliwe za sprawą obecnego wicemarszałka województwa śląskiego Wojciecha Kałuży, który opuścił szeregi KO i wzmocnił grupę radnych PiS. Przez działaczy KO został określony jako “zdrajca”.

Po Kałużach niedługo śladu nie będzie, nie tylko na Śląsku. A prezes podobno wciąż w Amoku – skomentował dotychczasową sytuację w Sejmiku przewodniczący PO Donald Tusk na swoim Twitterze.

Tak wyglądała nasza relacja na żywo. Szczegóły poniżej.

***

Radni Sejmiku wybrali Stanisława Gmitruka (PSL) na drugiego wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego (pierwszym jest Beata Kocik z PiS). Za było 25 radnych, a przeciwko 19.

Stanisław Gmitruk. Fot. UMWŚ

***

W debacie przed głosowaniem o odwołaniu Jana Kawuloka z funkcji przewodniczącego Sejmiku głos zabrał między innymi radny Stanisław Baczyński (PiS) z Łękawicy, przewodniczący Komisji Budżetu, Skarbu i Finansów.

– Czuje potrzebę serca, aby z tego miejca powiedzieć do kolegi Jana Kawuloka jedno piękne polskie słowa – dziękuję. Jesteś wzorcem samorządowca na stopie służbowej, samorządowej i prywatnej. Jestem pierwszą kadencję w Sejmiku i dostałem szansę na wzór godny do naśladowania. Dla mnie to dziwne, że człowieka z takim doświadczeniem wskazujemy na niebyt. To nie tak powinno być i nie tak wyglądać w samorządzie – powiedział między innymi radny Stanisław Baczyński.

***

Jan Kawulok odwołany z funkcji przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego. Za odwołaniem było 25 radnych, a przeciwko 19.

***

Po odwołaniu Jan Kawulok przyznał, że tak to bywa.

Cztery lata przy wyborach miałem 43 tysięcy głosów. Zawsze starałem się słuchać innych. Czy z mojej strony były błędy. Jasne. Ale zawsze starałem się przygotowywać do sesji. Jako pierwszy przewodniczący wprowadziłem zwyczaj udziału w zarządzie. Mówił mi radny Piotr Czarnynoga, że nie wytrzymam. Ale wytrzymałem i dojeżdżałem z Cieszyna. Nie lekceważyłem swojej pracy. Cztery lata temu postawiłem warunki, aby ktoś był z subregionu południowego. Mam nadzieję, że to będzie uszanowane i docenione, aby był ktoś z subregionu południowego. Zrobiono wiele, ruszyła jedna kolej, ruszy wkrótce do Wisły. Czy można było zrobić więcej? Na pewno tak. Moim marzeniem po skończeniu pracy w Sejmiku jest nie mieć wrogów i aby polityka była normalna. Wychodzę odwołany, ale nie czuję się przegrany – stwierdził między innymi Jan Kawulok.

Marszałek Jakub Chełstowski przyznał, że nie jest to łatwa sytuacja.

Ale Jasiowi chcę za te cztery lata serdecznie podziękować. Takie są decyzje polityczne, takie jest życie – przyznał m. in. marszałek Jakub Chełstowski.

***

Trwa wybór nowego przewodniczącego Sejmiku. Radny Mirosław Mazur w imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej zgłosił kandydaturę radnego Marka Gzika (KO) z Gliwic. To jedyny kandydat na funkcję przewodniczącego Sejmiku.

Marek Gzik. Fot. UMWŚ

***

W czasie przerwy marszałek Jakub Chełstowski powiedział, że prosi o zmianę w porządku obrad, bo na jego ręce wpłynęła rezygnacja Wojciecha Kałuży ze stanowiska wicemarszałka. Dodatkowo marszałek Jakub Chełstowski wniósł o odwołanie Dariusza Starzyckiego ze stanowiska wicemarszałka oraz Izabeli Domogały ze stanowiska członka Zarządu Województwa Śląskiego.

Wyczerpał się model współpracy w mojej ocenie – powiedział m. in. marszałek Jakub Chełstowski.

***

Radny Marek Gzik z Gliwic został nowym przewodniczącym Sejmiku. Poparło go – uwaga! – już 26 radnych, a przeciwnych jego kandydaturze było 18.

***

Beata Białowąs złożyła dymisję i rezygnację ze stanowiska członka Zarządu Województwa Śląskiego jako członek partii Solidarnej Polski. Podkreśliła, że skończyła się ideowość w tym zarządzie.

***

W głosowaniu za odwołaniem Dariusza Starzyckiego ze stanowiska wicemarszałka województwa śląskiego opowiedziało się 26 radnych. Przeciwko było 13.

***

Za odwołaniem Izabeli Domogały ze stanowiska członka Zarządu Województwa Śląskiego głosowało 25 radnych, a przeciwnych było 14.

***

Marszałek Jakub Chełstowski zawnioskował o podjęcie uchwał w sprawie powołania na stanowisko wicemarszałków Anny Jedynak (pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej) i Łukasza Czopika (były sekretarz województwa śląskiego), a na stanowisko członka Zarządu Województwa Śląskiego Krzysztofa Klimosza (były prezes spółki Stadionu Śląskiego).

***

Radna Ewa Żak (PiS) z Bielska-Białej z mównicy podziękowała ustępującemu Zarządowi Województwa Śląskiego, a zwłaszcza Beacie Białowąs, o której powiedziała, że to osoba bardzo uczciwa.

***

Radni Sejmiku wybrali nowych wicemarszałków województwa śląskiego. Za kandydaturą Anny Jedynak głosowało 25 radnych, a przeciwko 12. Z kolei kandydaturę Łukasza Czopika poparło 25, a przeciwnych było 12 radnych.

***

Nowym członkiem Zarządu Województwa Śląskiego został Krzysztof Klimosz z poparciem 25 głosów. Przeciwnych było 11 radnych.

***

Radny Stanisław Baczyński (PiS) z Łękawicy podziękował Beacie Białowąs za całokształt prac i za to ile włożyła jej w subregion południowy.

Dała taki popis, że jest jedną z mieszkańców gór. Była na wszystkich imprezach, we wszystkich miejscowościach. Jako przedstawiciel marszałka była pozytywnie postrzegana przez mieszkańców – powiedział radny Stanisław Baczyński.

***

Podsumowując. Nowy Zarząd Województwa Śląskiego tworzą: marszałek Jakub Chełstowski (klub radnych Ruch Samorządowy Tak dla Polski), wicemarszałek Anna Jedynak, wicemarszałek Łukasz Czopik i członek zarządu Krzysztof Klimosz. Do obsadzenia zostało jeszcze jedno stanowisko członka zarządu. Wśród spekulacji przewija się osoba radnego Rafała Porca z Niegowonic (powiat zawierciański), który do Sejmiku wszedł z listy Lewicy, ale rozstał się z nią przed niespełna rokiem.

***

Warto dodać, że nasz region (Bielsko-Białą oraz powiaty bielski, cieszyński i żywiecki) w Sejmiku Województwa Śląskiego reprezentuje 7 radnych. To:

Klub radnych PiS: Jan Kawulok (były przewodniczący) z Cieszyna, Stanisław Baczyński z Łękawicy, Agnieszka Biegun z Juszczyny i Ewa Żak z Bielska-Białej.

Klub radnych KO: Magdalena Cieślar z Brennej, Klaudiusz Komor z Bielska-Białej i Andrzej Molin z Wisły.

google_news
75 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miły
Miły
1 rok temu

Zbawca Kaczyński ma coraz mniej wiernych

!!
!!
1 rok temu

Hura ,nareszcie !Niemcy zgodzili się na przekazanie Ukrainie ”Leopardów” , tyle że z zasobów polskiej armii. Prawdziwi dobrodzieje. Polskiego rządu o zdanie nie zapytali,bo po co?Herr T(f)usk nauczył ich żeby czuli się jak u siebie w domu a jak przejmie władzę to i jakieś szwabskie ochłapy w korycie się znajdą

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  !!

Tu żadna tępa gnida pawia niepuści na temat germańskich sqrwieli. I drobna uwaga, to chyży rój został nauczony, skąd mu wyrastają nogi i co musi zrobić, aby przejąć władzę. A ochłapy już były a conto. Teraz spłacamy lichwiarzy z procentem.

marian
marian
1 rok temu

cha cha cha -państwo wystawiło rachunek — wiek emerytalny w górę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i macie co chcieliście

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  marian

To twoje bolesne przemyślenia, czy bełkot Forum Obywatelskiego Rozwoju wydalonego w rewolucyjnym Money.pl o powiązaniach którego, oraz przynależności plemiennej cichosza. Nie ośmieszaj się kolejny raz maryjanie trolujący.

marian
marian
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

poczekaj jeszcze troche i przeczytaj dzisiejszy raport ZUS – brak funduszy na emerytury, wiek emerytalny Morawiecki juz dawno planował podnieść ale skonczyło sie na tym ze oglosił zeby Polacy dłużej pracowali. trolem nie jestem tylko myślącym Polakiem a ty? zobaczymy po wyborach

marian
marian
1 rok temu
Reply to  marian

i jeszcze jedno już wiem że jesteś z konfederacji i nawet twoi się podzielili i do Sejmu nie wejdą

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  marian

Tu masz wcześniejsze raporty:
Alarmujący raport ZUS. Pustki w kasie Zakładu (14.12.2018 wyborcza.biz)
ZUS zbankrutuje do 2020. To już pewne (money.pl)
Zmiany albo samolikwidacja OFE.
ZUS zbankrutuje
Koniec emerytur (2019 wyborcza)
“Jako myślący Polak… wierzę bo nie oglądam tvp i wiem co sie dzieje w świecie” w związku z tym trzymaj się tego i nie ustawaj w przekazach dnia.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

@ co tak cicho, posrałeś się? & Mariany wszelakie – „Wiele osób w regionie sprzeciwia się planom polskiego rządu dotyczącym rozbudowy Odry” (Hannah Neumann, europosłanka). Jej wypowiedź to część zlecenia na Polskę. Kolejnym, pozornie niemającym związku jest rokosz śląski pod czujnym okiem niejakiego „Borysława”. Wyrwaną z kontekstu może się wydawać wypowiedź Gronkiewicz Waltz z 28.02.2000 r. w PR: na słowa redaktora, że „już wszystkie banki są w obcych rękach ” odpowiada – „nie do końca, są jeszcze dwa” (polskie). I dalej mówi Waltz : „banki są ponadnarodowe, a nie z jednego kraju”. Oczywiście realizując takie zlecenia powiedzenie „My dzisiaj wiemy i bardzo głośno… Czytaj więcej »

Polak
Polak
1 rok temu

PiS Partia Idiotów Samych….obojetne czy przejdzie do po czy nie

Stop antypolakom
Stop antypolakom
1 rok temu
Reply to  Polak

Polskość to nienormalność to też twoje motto , tak jak i twojego niemieckiego szefa ?

marian
marian
1 rok temu

ciekawi mnie jakiej marki masz samochód? nie czasem niemiecki? a z kim Polska ma najwiekszy obrót towarowy? a gdzie Polacy wyjezdzali i wyjezdzają do roboty?

!
!
1 rok temu
Reply to  marian

Spakuj się w swoje szwabskie auto i won do swoich, granicą otwarta

marian
marian
1 rok temu
Reply to  !

i zaczekam az na wiosne przyjedziesz do roboty

!
!
1 rok temu
Reply to  marian

sam se sparagen pozbieraj ,wolę wyspy brytyjskie a samochód mam koreański

marian
marian
1 rok temu

polskość to nienormalność te słowa wyrwane z kontekstu a w rzeczywistości to są słowa Piłsudskiego a tvp wycięła kawałek i przeinaczyła słowa Tuska

Perun
Perun
1 rok temu

Łajba tym nie to szczury pierwsze się zwijają. A nie mówiłem że ten statek zatonie. Jeszcze jak VAT wróci to całkiem na dno pójdzie

stop folksdojczom
stop folksdojczom
1 rok temu
Reply to  Perun

Chyży ruj i jego folksdojcze załatwili w Niemczech tzn. Unii zakaz obniżania vat-u ludzie to widzą i rozumieja

marian
marian
1 rok temu

dzisiejszy sondaż- ponad połowa Polaków chce odwołania Ziobry gdyż uważają że to przez niego nie mamy środków z UE

!
!
1 rok temu
Reply to  marian

Dzisiejszy news , w środę Polska wysyła noty dyplomatyczne do wszystkich państw UE, NATO i Rady Europejskiej w sprawie reparacji od potomków szwabskich złodziei i morderców. Targowica zawyje

marian
marian
1 rok temu
Reply to  !

nic nie dostaniemy bo w 1953r sprawa ta została zamknięta a to że pis coś tam chciał dostać to tylko jako kampania wyborcza bo oni sami dobrze wiedzą że nic nie da sie ugrać.Tacy jak ty będą dalej liczyć że za jakieś 50 lat dostaniemy coś od Niemiec.Pomyśl że Niemcy się zgodzą dać jakieś pieniądze ale zażądają zwrotu Górnego Sląska, Szczecina , Pomorza to co wtedy zrobimy? Ale dalej pis może zażądać od Szwecji, Austrii, Tatarów też reperacji wojennych. ciekawe od kogo jeszcze coś bedą chciec

czy na pewno?
czy na pewno?
1 rok temu

jaki problem? – jeśli widzą i rozumieją, będą zapewne głosowali za patriotami.

??
??
1 rok temu
Reply to  Perun

pewno liczysz na to ,że T(f)usk znalazł guzik z napisem niskie ceny i będzie go bez przerwy naciskał?

pięć znaków zapytania
pięć znaków zapytania
1 rok temu
Reply to  ??

To już problem Tuska, nie martw się za niego a dziękuj, że chce się podjąć rządzenia zastaną menażerią, wieloma niewiadomymi w niej.

!!
!!
1 rok temu

On niczego nie chce się podjąć ,tylko takie dostał zadanie od swoich mocodawców

banialuki
banialuki
1 rok temu
Reply to  !!

Jeszcze nikt w jakimś innym świecie jaki znasz, nie kieruje do rządzenia. A i nasz aktualny premier gdyby nie chciał – będzie miał następcę.

!!
!!
1 rok temu
Reply to  banialuki

jest wyjątek -eurokomuchy wysłały swojego szpicla

Mrożący krew w żyłach koszmar
Mrożący krew w żyłach koszmar
1 rok temu

Kibice niewpuszczeni na stadion podczas mundialu z tęczowymi czapkami.

proste jak drut
proste jak drut
1 rok temu

Pan Chełstowski został członkiem zarządu spółki miejskiej Wodociągi w Opolu rządzonym przez prezydenta z PO ,prezydent Opola z PO został członkiem zarządu Kolei Śląskich.Czego jeszcze nie rozumiecie?

komu tłumaczyć
komu tłumaczyć
1 rok temu

Wszystko rozumiemy, do polityki idzie się po to aby zarabiać u “swoich”.

Jon
Jon
1 rok temu

Początek końca??? Jan ‘bejz zmian” Kawulok jednak zmiany doczekał, ale smród pozostanie…

!!
!!
1 rok temu

Teraz tylko ten Chełstowski zrobi rundę PO tvn-ach z kubłem POmyj i git

Kri_
Kri_
1 rok temu

***** *** zawsze i wszędzie

!!
!!
1 rok temu
Reply to  Kri_

kiedyś niepiśmienny chłop podpisywał się trzema krzyżykami ,teraz platfusi analfabeta musi mieć osiem gwiazdek

Kri_
Kri_
1 rok temu
Reply to  !!

Dla ciebie”piśmiennego”mogę nawet 16!

Imię
Imię
1 rok temu
Reply to  Kri_

Masz coś jeszcze do powiedzenia światu oprócz tego, że jesteś prymitywny?

marian
marian
1 rok temu
Reply to  Imię

ja ci powiem że juz niedługo olej napędowy będzie po 10 zł, tak samo chleb kosztować będzie ponad 10 zł, opłata za mieszkanie wzrośnie i wszystko pójdzie do góry bo koniec tarczy inflacyjnej a mało tego w lutym inflacja będzie wynosić 24 % i tego chciałeś?

Imię
Imię
1 rok temu
Reply to  marian

To jakieś wróżby andrzejkowe czy twoje życzenie? Nawet jak będzie po 10 zł to i tak kupię więcej litrów za godzinę pracy niż za czasów POwskich.

cuda
cuda
1 rok temu
Reply to  Imię

i w innych sklepach, w usługach?

marian
marian
1 rok temu
Reply to  Imię

co ty za bzdury gadasz? za godzine pracy kupisz 1 litr ON kiedyś kupiłeś 3 litry, i dalej ci powiem to już Glapiński i Morawiecki gada że w styczniu inflacja skoczy na 20 % w lutym na 24 %. słowa Morawieckiego o końcu tarczy i vat wraca do normy ……nie wiem czy mieszkasz w blokach czy własnym domu ale włściciele domów dostaną tak popalić że szkoda gadać -czytaj co mówią Morawiecki i Glapiński

Imię
Imię
1 rok temu
Reply to  marian

Poważnie zarabiasz 8 zł na godzinę? Ktoś cię ostro dyma. Palę gazem w domu i od lat słyszę jak to musi drogo wychodzić…

marian
marian
1 rok temu
Reply to  Imię

dlaczego nie podasz imienia? wstydzisz się?

proste jak drut
proste jak drut
1 rok temu
Reply to  marian

jasne ,bo szwaby napaśli swoją gospodarkę 200 mld euro dotacjia nam Unia czyli szwaby zabrania zerowego vatu na paliwo

nam się należy
nam się należy
1 rok temu

Czego jeszcze zabrania, wypełnić nam kamienie milowe abyśmy też się napaśli?

marian
marian
1 rok temu

ilu jest europosłów? niemieckich 96 czy 96 może przebić 700 europosłów?nie mamy pieniędzy z UE bo nasz rząd nie złożył nawet wniosku a już mieli złożyć dawno. kto blokuje pieniądze? Ziobro . gdyby przywrocili do pracy 3 sędziów pieniądze dawno by były .Nawet Orban dogaduje się z UE i znowu zostaniemy sami

proste jak drut
proste jak drut
1 rok temu
Reply to  marian

naprawdę wierzysz w to co piszesz?

marian
marian
1 rok temu

ja wierzę bo nie oglądam tvp i wiem co sie dzieje w świecie a ty nie

Kri_
Kri_
1 rok temu
Reply to  Imię

No nie, na pewno nie od Balbiny i jego rechoczącego audytorium

Jurek
Jurek
1 rok temu

pisiory już uciekają

Sebastian
Sebastian
1 rok temu

Ale się zawiodłem na Panu Kawuloku. Zaczął dobrze, przełożył te głosowania ale dlaczego uległ?! Przecież trzeba było je jeszcze parę razy przełożyć i przegłosować pod osłoną nocy! Może by się udało. A jak nie to można by wnukom kiedyś opowiadać, że się też jest zdradzonym o świcie. Jak to brzmi.
Dodatkowo przecież też jest reasumpcja. Czemu jej nie zastosował? Mało przykładów zwierzchnicy dali jak się to stosuje?
No porażka na własne życzenie. I jeszcze rykoszetem niewinny Pan Kałuża dostał. Smutny dzień.

polski nieład
polski nieład
1 rok temu

szczury uciekają z tonącego okrętu

"nieoczekiwany przebieg.."
"nieoczekiwany przebieg.."
1 rok temu

Marszałek Chełstowski, który odszedł z PiS, w sierpniu został zatrudniony w samorządowej spółce. Kontroluje ją… prezydent Opola związany z PO

Hermenegild
Hermenegild
1 rok temu

A coś myślał ? Dyć to tylko teatrzyk dla gojów i nic więcej

marian
marian
1 rok temu

już w przyszłym miesiące paliwo 9.50zł (olej napędowy ) a chleb ile? tego dowiemy się za miesiąc

naiwność widzę
naiwność widzę
1 rok temu

Przykład jest, miała być dobra zmiana, lepsza od poprzedników. Lepsze można dłuuugo wymieniać.

Jak Kali ukraść krowę, to ...
Jak Kali ukraść krowę, to ...
1 rok temu

Kto jeszcze pamięta ……….Jak w 2018 W. Kałuża poparł PIS, to opozycja chórem krzyczała – oddaj mandat ciulu, a Budka lamentował o oszukaniu 20 000 wyborców…………

troszkę inaczej
troszkę inaczej
1 rok temu

Marsz. Chełstowski nie przeszedł do PO za stanowisko jak poseł Kałuża….

kapkę bardziej inaczej
kapkę bardziej inaczej
1 rok temu

Radny nie poseł

bardziej od bardziej
bardziej od bardziej
1 rok temu

no dobrze, chodziło o uzupełnienie głosu dla PiS przez radnego za stanowisko.

Jola
Jola
1 rok temu

Rozumiem radość w beskidzkiej 24. Od tego czasu słońce nad Bielskiem będzie intensywniej świeciło, portal będzie pisał ciekawsze artykuliki i krowy będą dawały więcej mleka.

Jurek
Jurek
1 rok temu

pisiory toną

co tam PiS
co tam PiS
1 rok temu
Reply to  Jurek

my toniemy – w długach, niekończącej się inflacji…

co tak cicho, posrałeś się?
co tak cicho, posrałeś się?
1 rok temu

Tadeuszowi nie podchodzi temat do skomentowania?, sprawy poszły nie w tą stronę co trzeba?

jest dobrze
jest dobrze
1 rok temu

Dobrze, że jest podpis pod pierwszym zdjęciem, miałbym wątpliwości rozróżniając posła Budkę.

Danka
Danka
1 rok temu

okręt tonie…

jan
jan
1 rok temu

Tak się świnka na pisie wypasła a teraz zmienia koryto.Chyba Tusk się dzieli reklamówką z biedronki.

Dlaczego
Dlaczego
1 rok temu

Teraz ćwoki POwskie powinne wylać wiadra pomyj. Przecież sytuacja jest identyczna jak kiedyś przy zmianie barw. Cisza?

lepsi?
lepsi?
1 rok temu
Reply to  Dlaczego

Byś może są inni niż przeciwne plemię.

lepsi?
lepsi?
1 rok temu
Reply to  lepsi?

Być

Objaśniam
Objaśniam
1 rok temu
Reply to  lepsi?

Właśnie chodzi o to, że to POwcy wylewali wiadro pomyj i ryczeli o zdradzie, że Kałuża powinien stracić mandat, ale teraz ta sama sytuacja im odpowiada i siedzą cicho jak mysz pod miotłą. Takie standardy podwójne…

wyjaśniam
wyjaśniam
1 rok temu
Reply to  Objaśniam

standardy są takie, że nie jest znane podanie się się do dymisji, jest wina ruskich

Hermenegild
Hermenegild
1 rok temu
Reply to  Objaśniam

PiS czy Po to samo i jedno zło, kiedy w końcu barany przejrzą na oczy

alternatywa
alternatywa
1 rok temu
Reply to  Hermenegild

i wybiorą Ojca Rydzyka…

ktg
ktg
1 rok temu

Kałuża powinien wrócić na swoje miejsce czyli na ulicę

Miły
Miły
1 rok temu

Rada dla PIS miło to już było