Wydarzenia Żywiec

Wybory sołtysów w gminie Jeleśnia

W niedzielę (15 września) w gminie Jeleśnia odbędą się wybory sołtysów. Głosować będą jedynie mieszkańcy Jeleśni, Korbielowa i Przyborowa. W pozostałych sześciu sołectwach zgłoszono tylko po jednym kandydacie.

W Jeleśni, Korbielowie i Przyborowie mieszkańcy wybiorą swoich sołtysów wrzucając kartę do głosowania do urny w lokalach wyborczych, które czynne będą od 8.00 do 17.00. W Jeleśni kandydują dotychczasowa sołtys Maria Jureczka i Jan Krzyżowski (były wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeleśnia). W Korbielowie batalię wyborczą stoczą obecny sołtys Kazimierz Jędrzejas i Elżbieta Fischer-Kużaj, a w Przyborowie obecna sołtys Halina Kubica i Krzysztof Mędrala.

W pozostałych sześciu sołectwach, zgodnie z obecnym regulaminem, z uwagi na to, że zgłoszono tylko po jednym kandydacie osoby te zostają sołtysami automatycznie, bez przeprowadzania głosowania. Zatem w Krzyżowej sołtysem ponownie zostaje Stanisława Góra, w Krzyżówkach Władysław Walczak, w Sopotni Małej Władysław Gruszka, a w Sopotni Wielkiej Jan Pilarz. Z kolei w Mutnem i Pewli Wielkiej sołtysami będą nowe osoby, bo dotychczasowi (Sławomir Kubica i Piotr Juraszek) nie chcieli już kandydować. W Mutnem sołtysem zostanie Barbara Wójcik, a w Pewli Wielkiej Adam Smagoń.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Hermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Dobrze, że głosowanie na znanych kandydatów. Bo w innych gminach “wybierają” sołtysów według kandydatów zgłaszanych dopiero na Zebraniu Wiejskim, często wybór spośród jednego kandydata robiąc kpiny z demokracji. Ale jest głosowanie na jednego kandydata z zamiarem, że będzie sprzeciw. Praktycznie nie ma sprzeciwu.