Wydarzenia Bielsko-Biała

Wybory w gminie Porąbka: Głosowania nie będzie

Fot. Materiał prasowy

Nie dojdzie jednak do głosowania w planowanych na 5 czerwca wyborach uzupełniających do Rady Gminy Porąbka.

Chodzi o okręg nr 11, który obejmuje część Kobiernic. Powodem zarządzenia wyborów przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka była śmierć dotychczasowego radnego Adama Sopiaka. Do wyborów zgłoszono początkowo dwa komitety wyborcze wyborców: KWW Wójta Pawła Zemanka i KWW Związku Młodych Adwokatów. Jednak w przypadku tego drugiego komisarz wyborczy w Bielsku-Białej I Ryszard Brygier odmówił przyjęcia pisma o utworzeniu komitetu, bo nie spełniało ono wymogów ustawowych.

Ostatecznie komitet Wójta Pawła Zemanka jako kandydata na radnego zgłosił 44-letniego Patryka Słotwińskiego z Kobiernic. Jako że był to jedyny kandydat to Gminna Komisja Wyborcza w Porąbce poinformowała, że został radnym bez głosowania. Oficjalnie mandat radnego gminnego Patryk Słotwiński zacznie pełnić w momencie złożenia ślubowania podczas sesji Rady Gminy Porąbka.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
2 dni temu

Młodzi adwokaci nie złożyli prawidłowo czyli poziom naszego zera bardzo dobrze szkoda kasy tak w takich wyborach startuje ok 20-30% .

?
?
4 dni temu

że też Związek Młodych Adwokatów nie umiał dobrze spełnić wymogów ustawowych?

prawidłowo
prawidłowo
5 dni temu

I prawidłowo, jaka w praktyce różnica czy radny będzie z komitetu wójta czy z innego, i tak będzie głosował jak większość. A większość ma zwykle wójt. Zaoszczędzono pieniądze.