Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Wybrano maskotkę czechowickiego MOSIR-u. Będzie ją można spotkać w czasie Dnia Dziecka

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach ma swoją maskotkę. W sobotę tuż przed startem XX Biegu Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli odbyła się jej uroczysta prezentacja.

Historia stworzenia maskotki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach oparta jest na konkursie ogłoszonym przez MOSiR. Na konkurs nadesłano 39 prac indywidualnych autorstwa dzieci z czechowickich szkół podstawowych. Dominowały prace rysunkowe i wyklejanki. Ostatecznie, na podstawie jednej pracy, wybrano imię maskotki – „Czechoś”. Inna praca była z kolei inspiracją do stworzenia formy.

Przy udziale grafika powstała ostateczna wersja maskotki MOSiR-u. Później można było przystąpić do szycia. „Czechoś” jest dziełem doświadczonej rękodzielniczki, która w przeszłości szyła lalki dla teatru. Prezentacja maskotki odbyła się przed startem XX Biegu Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli. Wtedy także wręczono dwie główne nagrody, kolejno dla pomysłodawcy imienia oraz autora pracy, która była główną inspiracją do stworzenia „Czechosia”.

Najbliższa okazja do spotkania z maskotką będzie w trakcie Aktywnego Dnia Dziecka. To wydarzenie zaplanowano na 1 czerwca w parku Świętej Barbary. Także w czerwcu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach czeka nas wystawa prac nadesłanych na konkurs ogłoszony przez MOSiR.

google_news