Wydarzenia Wadowice

Wygląda jak nowa

Fot. UM w Kalwarii

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ostatnich latach systematycznie inwestuje w rozbudowę i modernizację bazy szkolnej i sportowej. W poprzednich latach były to inwestycje w sieć przedszkoli, obecnie w bazę szkolną i sportową. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym zakończono prace związane z rozbudową i przebudową budynku szkolnego.

– Mamy nową–starą szkołę. Piękny, solidny dach, wymienioną instalację wodno-kanalizacyjną i CO, zmodernizowaną kotłownię,  wyremontowane dwie łazienki szkolne, nową część administracyjną, salę świetlicową, wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne 3 pracownie: językową,  fizyczno-chemiczną i biologiczno-geograficzną. W trakcie trwających prac remontowych wygospodarowaliśmy miejsce na czytelnię i gabinet pielęgniarki szkolnej. Odnowiona została także elewacja zewnętrzna – mówiła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanisławiu Dolnym Dorota Kawaler.  Dodała, że  dzięki ofiarności sponsorów, ludzi o wielkim sercu, wymalowano salę gimnastyczną,  korytarze i sale lekcyjne.

Wzruszona dyrektor szkoły Dorota Kawaler, szczególnie mocno dziękowała Burmistrzowi Miasta Augustynowi Ormantemu, radnym Ewie Pacut i Tadeuszowi Wilkowi,  Joannie Filas, przygotowującej wniosek aplikacyjny na rozbudowę placówki, podkreślając, że to wielka radość i przywilej mieć takie osoby u swego boku. W podobnych słowach mówiła o przyjaciołach z Brodów i Stanisławia Dolnego,  mając na myśli  dyrektorów Małgorzatę  Prażnowską i Marka Ziębe, dyrektorów i nauczycieli,  którzy  szeroko otworzyli drzwi swoich szkół dla dzieci ze Stanisławia Dolnego na osiem miesięcy, zapewniając bazę dydaktyczną  na czas remontu. Słowa uznania dyrektor skierowała też do nauczycieli, pracowników ze swojej placówki, a także do rodziców, którzy okazali pomoc i zrozumienie.

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, słysząc te słowa, skromnie przyznał, że rolą władz samorządowych jest stwarzanie jak najlepszych warunków do rozwoju młodego pokolenia.  Potem wraz  zaproszonymi gośćmi i przedstawicielami szkoły, rady rodziców i uczniów dokonał uroczystego otwarcie odnowionej szkoły. Inwestycja pochłonęła 1,6 mln zł, z których 985 tys. zł gmina pozyskała ze środków zewnętrznych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments