Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Wygrali wszyscy

W Osielcu odbyła się już trzecia edycja konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków z gminy Jordanów. Tym razem jednak jurorki tylko przysłuchiwały się występującym dzieciom, nie oceniając ich popisów. Obeszło się bez przegranych i zawiedzionych. Wszystkie dzieci dostały równorzędne nagrody!

Tegoroczny Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków został włączona w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego maluchy przygotowały utwory o tematyce patriotycznej. Większość prezentowała twórczość uznanych poetów, niekiedy tak poważną, jak inwokacja do poematu „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, którą pięknie wydeklamował Nikodem Kłoda z Niepublicznego Przedszkola “Leśna Kraina” w Osielcu. Ale pojawiły się też teksty napisane przez opiekunów uczestników, wychwalające uroki ich małej ojczyzny. Publiczność szczególnie rozczulił i rozbawił Marcel Czarny z Toporzyska, który słowami wiersza zapewniał, że w rodzinnej miejscowości znajdzie żonę i będzie mieszkał do końca życia…

W konkursie wzięło udział prawie 40 dzieci z całej gminy. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a nad poziomem artystycznym recytacji czuwały aktorka Aneta Gierat, instruktorka kultury Regina Wicher i bibliotekarka Barbara Makuch. 

google_news