Wygrana pod gołym niebem

To spotkanie kibice hokeja zapamiętają na lata. W ramach Kaufland Winter Games 2023, które odbywają się w Bratysławie, Oceláři Trzyniec rozbili Kometę Brno 6:1.

Hokej na stadionie piłkarskim to niecodzienny widok. Takiego wydarzenia doświadczyło w piątkowy wieczór ponad 11 tysięcy fanów drużyn z Brna i Trzyńca, którzy obejrzeli mecz z udziałem swoich ulubieńców na Narodowym Stadionie Piłkarskim Słowacji – Tehelné pole. – Jeżdżę na hokej już od wielu lat, ale czegoś takiego jeszcze nie miałem okazji przeżyć. Coś wspaniałego – mówi Józef Nowakowski z Cieszyna, którego spotkaliśmy na trybunach obiektu w stolicy Słowacji.

Nie dość, że atmosfera była znakomita to kibice czerwono-białych, wśród których nie zabrakło mieszkańców naszego regionu, mieli sporo powodów do radości. Mianowicie mogli fetować aż sześć goli i efektowną wygraną nad rywalem z Brna. Pierwsze trafienie w 8. minucie zapisał na swoje konto najlepszy strzelec ligi Marko Daňo. Formalni gospodarze spotkania swoje prowadzenie podwyższyli w 27. minucie, gdy po ładnie rozegranej akcji z udziałem Arona Chmielewskiego (zapisana asysta) krążek do siatki posłał Vladimír Dravecký. Kolejne powody do świętowania kibicom trzynieckiej drużyny dali w 33. minucie Marko Daňo i w 39. Andrej Nestrašil. Prowadzenie 4:0 nieco rozluźniło szeregi mistrzów Czech, z czego w 45. minucie skorzystał Jan Süss, ale odpowiedź rozpędzonej ekipy spod Jaworowego była niemal natychmiastowa. W 47. minucie do siatki trafił Libor Hudáček a trzy minuty później rezultat spotkania na 6:1 ustalił Martin Marinčin.

Warto dodać, że spotkaniu rozegranemu w tak niecodziennych okolicznościach towarzyszyła świetna atmosfera na trybunach, na których wspólnie bawili się kibice obu zespołów.