Wygrana w Libercu, wygrana w Ostrawie!

W tym tygodniu hokeiści Oceláři Trzyniec zanotowali dwie cenne wygrane. We wtorek, 31 października pokonali Bílí Tygři Liberec 3:1, a dziś ograli w derbach Vítkovice Ridera Ostrawa 6:3.

Mistrzowie Czech w Libercu kiepsko zaczęli, bo przez długi czas nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę “Białych Tygrysów” a do tego jako pierwsi stracili gola, gdy w 32. minucie gry do siatki krążek posłał Michal Bulíř. Na szczęście odpowiedź czerwono-białych była natychmiastowa. W 34. minucie wyrównał Libor Hudáček i na drugą pauzę zawodnicy obu drużyn zjeżdżali przy stanie 1:1. Natomiast w końcówce zawodów to “Stalownicy” okazali się skuteczniejsi i Daniel Voženílek w 53. oraz Richard Pánik w 59. minucie przechylili szalę zwycięstwa na korzyść ekipy spod Jaworowego.

Spotkanie w Libercu było jednak przygrywką do piątkowych derbów w Ostrawie. W nich, przy głośnym wsparciu trzynieckich kibiców, podopieczni trenera Zdenka Motáka odnieśli efektowną wygraną. Pierwsza tercja była wyrównana i zakończyła się remisem 1:1. Na szybko zdobytego przez Richarda Pánika w 3. minucie gola, w 5. odpowiedział Rastislav Dej. W drugiej tercji prowadzenie gości podwyższył w 30. minucie Marko Daňo, ale prawdziwe strzelanie miało miejsce w trzeciej odsłonie piątkowego widowiska. Tuż po drugiej przerwie, w 41. minucie, wyrównał Peter Mueller. Kolejne prowadzenie trzynieckiej drużynie dał w 48. minucie Andrej Nestrašil, ale po zaledwie 48 sekundach Peter Mueller znów doprowadził do remisu. Przy stanie 3:3 Oceláři podkręcili tempo i w ostatnich 10 minutach spotkania zdobyli trzy gole, nie tracąc żadnego. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Daniel Kurovský w 51., Daniel Voženílek w 54. oraz Libor Hudáček w 55. minucie, który ustalił ostateczny rezultat na 6:3 dla mistrzów Czech.

Zespół z Trzyńca po 16 meczach ma na koncie 30 oczek i zajmuje w tabeli Tipsport Extraligi 4. lokatę.