Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wyjątkowy festiwal BBDays4.IT, czyli gratka dla maniaków IT

Tylko raz do roku w samym sercu Podbeskidzia ma miejsce prawdziwy majstersztyk na miarę eventów programistycznych w Polsce. IV edycja wyjątkowego festiwalu BBDays4.IT odbędzie się 9–18 września. Będzie to tydzień pełen atrakcji dla pasjonatów programowania oraz nowych technologii.

Wydarzenie stanowi także świetną przestrzeń dla tych, którzy chcą poznać środowisko developerów nieco lepiej i zastanawiają się nad podjęciem pierwszych kroków ku rozwojowi w tej dziedzinie.

Bielsko-Biała – miasto kompaktowe

Bielsko-Biała – to właśnie tu przemysł kreatywny odnalazł przestrzeń idealną do rozwoju. Skąd wybór organizatorów? Bielsko-Biała to miejsce, gdzie można rozwinąć niemal każdą swoją pasję. To region, gdzie bez problemu można przesiąść się z szybowca na narty czy żaglówkę, a po wszystkim wyskoczyć na kolację w otoczeniu klimatycznej starówki w sercu Bielska-Białej.

Dynamiczny rozwój regionu widać na każdym kroku – nowoczesna sala koncertowa, hala widowiskowo-sportowa, coraz bardziej nietuzinkowe miejsca na gastronomicznej mapie Bielska, specjalistyczne eventy branżowe i niepowstrzymany rozwój biznesu – od startupów, przez nowoczesne software house po korporacje o globalnym zasięgu. Nie bez powodu Bielsko-Biała stało się przestrzenią do rozwoju najnowocześniejszych firm z branży IT.

Festiwal IT

BBDays4.IT to wydarzenie, gdzie pasja łączy się z nauką i biznesem, zapewniając tydzień wyjątkowych aktywności dla programistów i pasjonatów nowych technologii. Festiwal ten rok w rok przyciąga także wielu uczniów i studentów, którzy dopiero zastanawiają się nad pierwszymi krokami w zawodach związanych z informatyką.

Celem eventu jest zarówno pogłębienie wiedzy teoretycznej, jak i zetknięcie się z IT w praktyce, i to w najlepszym wydaniu. Meetupy, konferencje, wykłady, networking, a to tylko przedsmak tego, w czym będą mieli okazję brać udział uczestnicy konferencji.

To, co od kilku lat przyciąga do Bielska-Białej developerów z całej Polski, to nie tylko solidna dawka treści, ale i niepowtarzalny klimat. Jednym ze stałych punktów wydarzenia jest bowiem znany i uwielbiany BBQ4.IT. Luźna i nieformalna atmosfera tworzy wyjątkową przestrzeń do dyskusji. W tym roku organizatorzy postawili na tematykę survivalu. Wiecie, jak przetrwać w leśnych ostępach? Nie? BBQ4.IT to doskonała okazja, by się dowiedzieć. Warto też dodać, że BBQ4.IT to impreza o charakterze charytatywnym i cały dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „ADA”.

Nieodłącznym punktem BBDays4.IT jest hackathon, czyli 24 godziny nieustannej rywalizacji programistycznej. Dokładny temat grupowego kodowania pozostanie tajemnicą do momentu oficjalnego rozpoczęcia zmagań. Poprzednie edycje hackathonu mówią same za siebie – wyjątkowa atmosfera, niewyczerpane pokłady energii i kreatywności oraz duch współzawodnictwa – potencjał uczestników wydarzenia rok w rok zaskakuje coraz mocniej. Finałem hackathonu jest prezentacja stworzonych projektów przez każdą z grup i oczywiście jej ocena. W jury zasiądą eksperci oceniający wiedzę techniczną grupy, przedstawiciele biznesu, którzy zweryfikują projekt w ujęciu praktycznym oraz przedstawiciele organizatorów. Na zwycięzców jak co roku czeka możliwość rozwoju prototypu, ale i nagrody pieniężne.

Od pierwszych edycji BBDays4.IT organizatorzy, jak i uczestnicy udowadniają, że Bielsko-Biała to nadzwyczajna przestrzeń zarówno na inwestycje i rozwój, miejsce, gdzie warto mieszkać, jak i pracować. Całe wydarzenie – panele dyskusyjne, konferencje, wykłady, luźna i nieformalna atmosfera w unikalnym, górskim klimacie Podbeskidzie — wszystko to czyni event niepowtarzalnym.

Bilety na konferencję, jak i na towarzyszący mu BBQ4.IT nadal są dostępne. Po więcej szczegółów dotyczących samego wydarzenia, dokładny harmonogram oraz zakup wejściówek zapraszamy na stronę www.bbdays4.it oraz media społecznościowe eventu.

Wejściówki na konferencję: https://app.evenea.pl/event/bbdays4it-2022-konferencja-ATH

Bilety na BBQ4.IT: https://app.evenea.pl/event/bbq4it-2022

Zapisy na HackBB: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/bbdays4it-2022-HackBB

Harmonogram: https://bbdays4.it/#harmonogram

Fot. Paweł Sowa

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments