Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wymarzone lato z BBOSiR-em

Można spędzić całe lato w Bielsku-Białej i nie nudzić się ani minuty. Wszystko za sprawą atrakcyjnych imprez sportowych, rekreacyjnych, szkoleń, warsztatów, koncertów, pokazów, a także oddanych do dyspozycji mieszkańców obiektów sportowo-rekreacyjnych. Ilość propozycji przygotowanych na wakacje przez Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji może przyprawić o zawrót głowy, a wartościowe pozycje dla siebie znajdą mieszkańcy w każdym wieku. Zdradzamy, co nas jeszcze czeka podczas akcji „Lato w mieście na sportowo”!

Zmagania w piłce ręcznej plażowej na Starcie.

– Robimy wszystko, by w pełni wykorzystać nie tylko potencjał wszystkich naszych obiektów, ale też umiejętności i doświadczenie naszych pracowników. Prowadząc tegoroczną akcję „Lato w mieście na sportowo”, organizujemy własne wydarzenia, współorganizujemy je ze sprawdzonymi partnerami, mającymi świetne pomysły, miastem Bielsko-Biała, a także wynajmujemy obiekty podmiotom zewnętrznym czy po prostu mieszkańcom. Realizując politykę prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego, dbamy o to, aby pożytecznie czas mogli spędzić mieszkańcy w każdym wieku – przybliża Sebastian Wyszyński, dyrektor BBOSiR-u.

Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce.

Choć jesteśmy na półmetku wakacji, mieszkańcom i gościom już zaserwowano wiele niezapomnianych wrażeń. Sezon rozpoczął się od targów dla seniorów Silver Silesia w Hali pod Dębowcem, piknikiem integracyjnym na stoku dla ukraińskich rodzin „Dębowiec letnią porą” oraz biegiem górskim „KaRunBa”. Na początku lipca hala gościła międzynarodową wystawę modeli i makiet kolejowych, a później swoje zmagania mieli tam wyróżniający się szachiści. Moto Show w tym miejscu przyciągnął aż 16,5 tysiąca odwiedzających! Wielkim powodzeniem cieszył się rozgrywany w połowie lipca charytatywny turniej piłki ręcznej plażowej na pływalni „Start” w Cygańskim Lesie. Lipiec zakończył turniej piłki siatkowej plażowej „PlażaBB” na terenie „Startu” oraz charytatywny maraton zumby w Hali pod Dębowcem. Stok Dębowca okazał się być wymarzonym miejscem na plenerowe koncerty, gdzie zagrali już popularni artyści Ralph Kaminski i Sobel. Dyrektor BBOSiR-u jest dumny z przebiegu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce. – Stadion lekkoatletyczny w Wapienicy został doskonale oceniony przez uczestników mistrzostw. Uznali go za idealny do przeprowadzania imprez na tym poziomie, a dowodem tego jest fakt pobicia tu rekordu Polski. Inne nasze obiekty, ze Stadionem Miejskim na czele, także są przygotowane do profesjonalnych rozgrywek i przyniosą kibicom jeszcze wiele frajdy – mówi Sebastian Wyszyński.

Warsztaty jazdy na rolkach pod Dębowcem.

Lipiec upłynął też pod znakiem wielorakich warsztatów i zajęć dla szerokich grup mieszkańców. Zorganizowano choćby warsztaty jazdy na rolkach i deskorolce oraz strzelectwa sportowego w „Gun Clubie”, zajęcia z samoobrony dla dziewcząt i kobiet, szkółkę piłkarską, warsztaty rowerowe, czy naukę pływania na „Trocliku”. Ta ostatnia inicjatywa to przykład organizacji zajęć, które przyczyniają się do zarażania sportową pasją, a przy tym podnoszą poziom bezpieczeństwa. I – co warto podkreślić – lekcje nauki pływania były bezpłatne, więc tym bardziej mile widziane dla tych, którzy nie mieli środków na zapisanie się do komercyjnej szkółki pływackiej.

Zajęcia szkółki pływackiej.

Przed bielszczanami jeszcze pełna emocji druga część wakacji. 7 sierpnia na stoku Dębowca zaplanowano koncert kolejnej gwiazdy w ramach cyklu „Letnie Brzmienia” – Sanah, a w tym samym miejscu wkrótce będzie można oglądać dobre filmy pod gołym niebem. 12 sierpnia hala „Victoria” będzie gościć uczestników turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Na biegaczy czeka prawdziwa gratka 13 i 14 sierpnia, bowiem odbędą się Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w Biegach Górskich „Bieg Zbója”, których bazą będą popularne Błonia. 27 sierpnia na stadionie przy ulicy Jaworzańskiej odbędzie się mityng lekkoatletyczny pod hasłem „Witaj szkoło”, a dzień później – na „Starcie” – rodzinny festyn „Pożegnaj wakacje na sportowo z BBBOSiR-em”, a 3 września mistrzostwa miasta oldbojów w piłce nożnej pod patronatem prezydenta na boisku piłkarskim w Wapienicy. Z przytupem wakacje zakończą także szachiści, którzy 30 sierpnia powrócą do Hali pod Dębowcem. W sierpniu nie zabraknie także takich propozycji dla bielszczan, jak zajęcia pływackie, nauka jazdy na deskorolce, warsztaty lekkoatletyczne czy gry planszowe. W skrócie – dla każdego coś miłego!

Święto kolorów na stoku Dębowca.

Co istotne, sukcesem w czasach drożyzny jest to, że większość propozycji dla mieszkańców nie wymaga wnoszenia opłat albo co najwyżej ich koszt jest symboliczny. – Tym bardziej zachęcamy mieszkańców do aktywności i odwiedzin naszych obiektów. Wystarczy zerkać na naszą stronę internetową i zaglądać na nasz profil na Facebooku, by wybrać coś dla siebie – stwierdza dyrektor BBOSiR-u. Jak zdradza, już teraz trwa planowanie atrakcyjnych wydarzeń na jesień i zimę. Wśród nich będzie m.in. druga edycja turnieju piłkarskiego „Żaki Rządzą”, a także parę nowych pozycji, w tym premierowe wydarzenie dla seniorów. – Z jednej strony staramy się pomóc wyrabiać w młodych mieszkańcach zdrowe, sportowe nawyki, a – z drugiej – przedstawiać jak najszerszą ofertę dla seniorów, którzy coraz częściej szukają dla siebie nowych form aktywności – tłumaczy dyrektor. A to tylko część wyzwań stojących przed miejską instytucją, bowiem koncentruje się m.in. na systematycznym unowocześnianiu swojej bogatej infrastruktury.

Jeden z trzech koncertów letniego cyklu pod stacją wyciągu na Dębowiec.

Dział Marketingu BBOSiR-u został powołany do życia przez dyrektora, aby odmienił oblicze instytucji i dał jej świeże spojrzenie. – Skupiamy się m.in. na pozyskiwaniu sponsorów i partnerów do przygotowanych przez Dział Organizacji Imprez, czego wyrazem jest przekazanie nagród dla uczestników imprez o wartości 60 tys. zł. Partnerzy już wiedzą, że mogą liczyć na nasz profesjonalizm oraz na najlepsze obiekty w mieście, które są odwiedzane przez dziesiątki tysięcy osób. A to wymarzone miejsce dla promocji własnej działalności i trafienia bezpośrednio do potencjalnych klientów. Dlatego zgłaszają się do nas nowe firmy i instytucje, a także – widząc naszą aktywność – kolejne osoby z pomysłami na nowe imprezy czy promocję nowych sportów. Ważną częścią naszej działalności jest też szeroka i ciekawa promocja naszych wydarzeń, z wykorzystaniem mediów społecznościowych, również miasta Bielska-Białej, bo zależy nam, aby wszyscy mieszkańcy wiedzieli, że mogą z nami wspaniale spędzić swój wolny czas – mówi Edyta Bizukojć, kierownik Działu Marketingu, który obecnie pracuje nad wyborem najlepszego partnera strategicznego BBOSiR-u.

Kino letnie.

Informacje na temat warsztatów, zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz wydarzeń dostępne są na stronie internetowej (TUTAJ) oraz w Dziale Organizacji Imprez BBOSiR-u, a także pod numerem telefonu 33 811 01 55, wew. 24, w godzinach od 9.00 do 14.00. Warto też zaglądać na Facebooka (TUTAJ).

Edyta Bizukojć
Kierownik Działu Marketingu
telefon: 500 860 719

 

google_news
E-wydanie_d