Wydarzenia Sucha Beskidzka

Kampania „Oszczędzaj wodę i energię” ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej

Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Dzisiaj i jutro (6 i 7 sierpnia) w parku zamkowym w Suchej Beskidzkiej zorganizowana zostanie kampania informacyjno-edukacyjna „Oszczędzaj wodę i energię”.

Jak informuje organizator, czyli Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, wydarzenie rozpocznie się o 11.00 i potrwa do 17.00 zarówno dzisiaj, jak i jutro (6 i 7 sierpnia).

Będziemy edukować w zakresie oszczędzania wody i energii. Pokażemy jak w łatwy sposób zmienić nawyki w życiu codziennym celem ochrony środowiska naturalnego, a tym samym życia przyszłych pokoleń. Będziemy promować picie wody z kranu, przez co ograniczone zostanie m.in.: wytwarzanie plastiku oraz ograniczony zostanie zakup wody w butelkach PET. Butelkę PET, jeśli konieczne jest filtrowanie wody, można zastąpić np.: butelką filtrującą wodę wielokrotnego użytku. W ramach oszczędzenia energii będzie promowane m.in.: zastępowanie zwykłych żarówek, żarówkami LED – informują pracownicy suskiego starostwa.

Uczestnicy kampanii otrzymają w sobotę żarówki LED, a w niedzielę butelki filtrujące wodę w zamian za dostarczenie: zużytych baterii lub plastikowych nakrętek czy też makulatury.

Dzieci otrzymają w sobotę zestawy kredek wraz z malowankami w zamian za wypełnienie rebusu „Ekologiczne problemy” lub przyniesienie zużytych baterii czy też plastikowych nakrętek, makulatury – dodają organizatorzy.

W dzień będzie wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, a wieczorem będą koncerty w ramach festiwalu artystycznego, a w niedzielę dzieci będą mogły się wyszaleć do woli na dmuchanej zjeżdżalni.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
warstwa niska
warstwa niska
1 rok temu

Robiłem niegdyś kanapkę smarując bułkę masłem, i nakładałem wędlinę, ser, warzywo. Zastąpiłem bułkę chlebem, masło margaryną i ująłem dwie warstwy. Przymierzam się do przesuwania wędliny na kromce.

wszyscy
wszyscy
1 rok temu

W PRL i tuż po upadku oszczędzano papier, niech da przykład Starostwo, że można pisać pisma po obu stronach kartki. Oszczędzanie powinno być kompleksowe według planu a nie punktowe akcje.