Wydarzenia Cieszyn

“Wymazobus” pomknie cieszyńskimi i bielskimi ulicami

Fot. Wojciech Ciomborowski

W województwie śląskim funkcjonuje sześć karetek wraz z obsługą medyczną pobierających materiał biologiczny od mieszkańców przebywających w kwarantannie. Wszystko po to, aby wykryć ewentualne zakażenie koronawirusem.

Takie karetki do pobierania wymazów uruchomiły we własnym zakresie na potrzeby swoich mieszkańców także samorządy. Jednym z pierwszych, który wyszedł z taką inicjatywą był powiat tarnogórski.  Teraz “wymazobus” wyjedzie także na drogi powiatów cieszyńskiego i bielskiego. –  Próbki pobierane od osób na kwarantannie wożone są do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach – poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik prasowa wojewody śląskiego.

Działanie to zostało wdrożone w uzgodnieniu ze służbami wojewody, a dokładnie z Dyrektorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego. – Na szacunek zasługuje fakt, że włodarze zaangażowali się we wspólną walkę z koronawirusem. Dzięki temu możemy działać szybciej i efektywniej – podkreśla dyrektor CPR w Katowicach Tomasz Michalczyk.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miriam
Miriam
1 miesiąc temu

Opamiętajcie się ludzie. Tyle jadu. A teraz trzeba się modlić i przepraszać za te wszystkie bluźnierstwa i wypaczone poglądy. Czy wyobrażajcie sobie co robiłby rząd PO w takiej sytuacji, przecież w czasie ich rządów Polska była na krawędzi upadku. A władza zajmowała się tylko sobą. Trzeba być ślepym.

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu
Reply to  Miriam

W nosie mam modlitwy! JEST STAN WOJENNY A NA ULICACH STOI U8ECJA Z BRONIĄ DŁUGĄ!!! Trzeba walczyć o nasz kraj!!! PRECZ Z KOMUNĄ!!!

Maria
Maria
1 miesiąc temu
Reply to  Miriam

Skoro starczyło PiS-owi na 5 lat rozkradania to wcale tak blisko krawędzi upadku nie mogło być.

Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć zbrodni jakiej Kaczyński i spółka na Polsce dokonują.

Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu

To jest wymazowoz widmo tak jak płyn Orlen…..

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Nieważne – trick działa… kilku już się cieszy, udało się :D:D:D To że to będzie tylko woziło wymazy DO JEDYNEGO LABORAT. NA ŚLĄSKU TO NIE WAŻNE. Wszyscy na bank sie nie zorientują że to niczego nie wnosi!

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

Czyżby dotarło że bez TESTÓW możecie sobie w pupie pogrzebać? Za późno! Teraz możecie to sobie wsadzić – SPOŁECZEŃŚTWO DOMAGA SIĘ ROZWIĄZANIA U8ECJI – P0LICJI ORAZ OSADZENIA pisuaru W MAM5ZE!!

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Gdyby nie było Policji to ciebie też by nie było… W czasach bezprawia za to o co wypisujesz już dawno ktoś by wyrwał chwasta….

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

“szacunek”?!? W miesiąc po ogłoszeniu epidemii?!? Teraz to możecie sobie darować! Podatków nie będzie! WYborów nie będzie! Pieniążków na U8ECJE NIE BĘDZIE!!!

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Policja dostanie pieniążki… Żal ci du..e ściska??

Na kwarantannie
Na kwarantannie
1 miesiąc temu

Nareszcie, kontakt z zarażonym na koronawirusa miałam 23 marca i do dziś cisza busa jak nie było tak nie ma.

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

Ależ pojawienie się “busa” nic w tej kwestii nie zmieni! Jest JEDNO laboratorium w województwie Śląskim – na wyniki poczekasz PÓŁ ROKU!!! Następni IDI0CI!!!

Antoś
Antoś
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

inżynier skąd u Ciebie tyle nienawiści, zła, tyle gówna się wylewa z twojej japy ! Pytam się dlaczego !!! A na wynik czeka się dosłownie jeden dzień, więc nie siej nieprawdziwej propagandy !!! Pewnie zabrali ci część emerytury i dlatego odbiło ci się to na rozumie. Może ziółka na początek !!!