Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Wypadek autokaru bielskiego biura podróży na Węgrzech

Dziś nad ranem na autostradzie w pobliżu miejscowości Kiskunfelegyhaza na Węgrzech doszło do tragicznego wypadku z udziałem autokaru biura podróży Marco z Bielska-Białej.

Podróżowało nim 40 osób wracających z wczasów w Bułgarii. Z nieustalonych przyczyn autokar zjechał do rowu.

W wyniku wypadku jedna osoba zginęła a 24 trafiły do szpitala. Podróżni to w większości mieszkańcy województwa  śląskiego (najprawdopodobniej wielu z nich pochodzi z Bielska-Białej, Żywca  oraz powiatów bielskiego i żywieckiego), a także dwie osoby z województwa lubelskiego.

Na miejsce wysłany został autobus, którym mniej poszkodowani będą mogli wrócić do Polski.

Organizator wyjazdu uruchomił numery telefonów (33 811 04 54, 33 811 04 55 oraz 0036 305 333 036), pod którymi rodziny uczestników wycieczki  mogą uzyskać informacje o swoich bliskich.

 

google_news
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Turysta
Turysta
3 lat temu

Ciekawi mnie ile kursów z Bielska-Białej do Bułgarii zrobili kierowcy tego autokaru w czasie ostatniego miesiąca. Przypuszczam, że powożą tym autokarem na okrągło. Ale szacunek za ciężką pracę dla wszystkich kierowców autokarów. Dzięki nim możemy zwiedzać Europę i Polskę.

Daria
Daria
3 lat temu
Reply to  Turysta

Ci kierowcy byli w Bułgarii na miejscu 10 dni razem z innymi uczestnikami Biura Podróży Marco.

Marian
Marian
3 lat temu

Biuro podróży Marco jest jednym z lepszych na Podbeskidziu.

aad
aad
3 lat temu

z Marco byłem na kilku imprezach,zawsze wracałem b.zadowolony pełna profeska.A wypadki się zdarzają na całym świecie.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Pod coraz to nowymi komentarzami “narty’ tym razem nie będę odpisywać ale przestroga dla innych komentujących, że delikwent pod różnymi nickami prowokuje, podpuszcza aby odpowiadać a potem czeka stek obelg. Proponuję nie odpowiadać na prowokacje.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Mnie “narty” i pod wiele innymi nickami może obrażać, wiem że mam do czynienia z gościem niezrównoważonym. Ale to co pisze 1 min temu w odpowiedzi do Ady jest skandaliczne.

Ada
Ada
3 lat temu

O której godzinie zdarzył się ten wypadek bo informacje nt są różne?

Ada
Ada
3 lat temu

Autokar byl z Czernichowa ? Rocznik 2014 ?

Ona
Ona
3 lat temu
Reply to  Ada

Z nad ta pewność że z Czernichowa

narty
narty
3 lat temu

Pozdrawiam wszystkich korzystających z “usług” polskich (tfu) “biur podróży” 😀 😀 😀

Hnus
Hnus
3 lat temu
Reply to  narty

Nie polecam biura Marko z Bielska B. Rok temu wracając z wczasów w Bułgaria na autostradzie w Serbi autokarem ich firmy przetrał cały lewy bok autokaru o barierki rozdzielające autostrade i odbił w prawo co o mały włos nie wylądował w rowie .Dość było pisku i płaczu a była też noc. Mam zdjęcia uszkodzonego autokaru jako przestroga przed tą firmą. Może teraz ich coś to nauczy.

Ada
Ada
3 lat temu
Reply to  Hnus

Biura Podróży wynajmują autokary od różnych firm przewozowych. A to że, wynajmują pewnie te najtańsze to inna sprawa.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Hnus

Teraz ma ich coś to nauczyć? Poprzez takie zdarzenie? Jeszcze więcej nauczyłoby przy więcej ilości ofiar? Stało się nieszczęście i nikt tego w firmie nie sprokurował. Idż za prowokacją “narty” który widzi okazję do umieszczenia roześmianych emotikonów przy nieszczęściu i próbuj korzystać z firm niemieckich, dostaniesz przeciwną szowinistyczną uwagę.

Kamil
Kamil
3 lat temu
Reply to  Hnus

Wypadki na drodze się zdarzają , były, są i będą . Oczywiście lepiej by było gdyby ich nie było. Ale na to czasami nie mamy wpływu. Biuro wynajmuje autokary od różnych przewoźników. Kierowcy zawsze mają przerwy i czas odpoczynku miedzy następnym kursem. Wiem bo jeżdżę jako kierowca i mogę na ten temat coś powiedzieć.

Ada
Ada
3 lat temu
Reply to  narty

A co ty masz do usług polskich firm przewozowych i Biur Podróży? Są najlepsi w UE. Wypadki się zdarzają wszędzie. (tfu durniu jeden).