Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wypoczynek na Malediwach – sposób na ucieczkę przed zimą

Choć może zima nie jest zła, to potrafi zmęczyć. Niska temperatura, szaruga, wilgoć, wcześnie zapadający zmrok i późno wstający dzień – to nie są sprzyjające warunki do pobudzania aktywności. Dlatego w zimowych miesiącach warto zaplanować urlop w cieplejszym klimacie, by naładować wyczerpane niekorzystną aurą baterie. A nie ma lepszego miejsca na taki reset niż tropikalne wyspy.

Tropikalne wyspy – odpoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu

Wyjazd na egzotyczne wakacje w środku zimy daje możliwość odcięcia się od codziennego stresu, ale także od niesprzyjających warunków pogodowych. Nie da się ukryć, że w tej porze roku czujemy się bardziej zmęczeni, mamy mniej sił, często odczuwamy senność, a większy wysiłek wydaje się być problemem nie do przeskoczenia. Dzieje się tak głównie z powodu mniejszej ilości światła. Krótki dzień i duże zachmurzenie sprawiają, że dociera do nas mniej słońca. Wiele osób wstaje, gdy jeszcze jest ciemno, rozpoczyna pracę w szarówce, a wychodzi z niej, dopiero gdy zapada zmierzch. W ten sposób bardzo mało jest okazji do łapania słonecznych promieni.

Tymczasem na Oceanie Indyjskim, na Seszelach, Mauritiusie czy Malediwach zaczyna się właśnie najlepszy czas na odpoczynek. Pora sucha, piękna pogoda (https://nomade.pl/articles/pogoda-i-temperatury-na-malediwach-kiedy-zaplanowac-ekskluzywne-wakacje), mnóstwo słońca i długi dzień. To doskonała baza pod relaks i odpoczynek.

Tropikalne wyspy to przede wszystkim bajeczne plaże pokryte drobnym, jasnym piaskiem. Dwa kroki wystarczą, by znaleźć się w krystalicznych wodach Oceanu, który przy brzegu jest dość płytki, by można było spędzać w nim mnóstwo czasu. Do tego zieleń, tropikalna roślinność i luksusowe, kameralne hotele. Czegóż można chcieć więcej, by odpocząć i zostawić za sobą cały stres?

Malediwy – rajskie wakacje w luksusowym stylu

Szczególnym uznaniem wśród turystów wybierających zimę na egzotyczne wyjazdy cieszą się Malediwy. Tysiące wysp i wysepek tworzących koralowe atole są prawdziwym turystycznym rajem. Hotele i resorty ukryte w zielonych zagajnikach lub zbudowane na pomostach wprost nad wodą pozwalają na odpoczynek w kameralnej atmosferze. Ich architektura łączy lokalne budownictwo z wygodami, do których przyzwyczajony jest turysta. A otoczenie sprawia, że można się poczuć jak w bajce.

Pobyt na Malediwach pozwala też na nurkowanie i snorkowanie, w tym pływanie w towarzystwie rekinów oraz manatów. Bardzo popularną atrakcją są wycieczki łodziami i katamaranami, pikniki, rejsy na obserwację podwodnego świata raf koralowych. Podczas schodzenia pod wodę można podziwiać zamieszkujące go ryby, skorupiaki, ukwiały i inne fantazyjne stworzenia.

Luksusowe hotele na Malediwach zapewniają też swoim gościom możliwość aktywnego spędzania czasu, korzystania z siłowni, sal fitness, centrów spa, gabinetów masażu, a także sesji z wykwalifikowanymi instruktorami, podczas których można poprawić swoją kondycję.

Uzupełnieniem tych atrakcji jest kuchnia, w której dominują tropikalne owoce i warzywa, ryby, owoce morza oraz egzotyczne smaki niespotykane nigdzie indziej na świecie.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments