Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Sezon narciarski w Beskidach rozkręca się! Ruszają kolejne wyciągi. Sprawdź, gdzie można poszusować

Fot. Miasto Wisła

To już pewne! Całkiem spore opady śniegu i mroźne noce sprawiły, że zaplanowano otwarcie sezonu narciarskiego w Wiśle oraz kolejnego wyciągu w Szczyrku. Jak zawsze pierwszy w naszym regionie otworzył się Kompleks Narciarski „Biały Krzyż” na Przełęczy Salmopolskiej, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Jako pierwszy w Wiśle narciarzy i snowboardzistów zaprasza wyciąg narciarski Siglany, który uruchamia już swój najdłuższy orczyk (500 m) oraz wyciąg taśmowy dla dzieci. Stacja ruszy w czwartek 30 listopada i zaprasza na wieczorną jazdę od godziny 17 do 21.

– W weekend, od piątku do niedzieli będziemy otwarci od 8 do 21, a później w kolejne dni również będzie można u nas pośmigać już codziennie. Mamy nadzieję, że warunki pozwolą i przez cały grudzień będziemy mogli jeździć. Tak naprawdę po raz pierwszy w historii udaje nam się wystartować z sezonem już w listopadzie – zaprasza Katarzyna Byrt z Siglan.

Pozostałe stacje narciarskie również mocno szykują się do otwarcia stoków, choć żadna z nich nie planuje uruchomienia ośrodka na najbliższy weekend.

– Obecne temperatury i naturalny opad pozwalają przygotować ośrodkom pewną bazę, na wypadek, gdyby przyszły też cieplejsze dni w grudniu. Stąd intensywne działanie armatek śnieżnych na wszystkich naszych wyciągach. Tak naprawdę najważniejsze, żeby na stokach był śnieg w okresie świąteczno-noworocznym i później przez całe zimowe ferie, bo wtedy jest najbardziej wyczekiwany przez narciarzy. – tłumaczy Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu.

Natomiast w Szczyrku pierwsze zjazdy będzie można zaliczyć już w najbliższą sobotę 2 grudnia. Na rozgrzewkę miłośnicy zimowych aktywności będą mogli skorzystać z oferty ośrodka Beskid Sport Arena, który od tego sezonu zarządzany jest przez spółkę Tatry Mountain Resort, właściciela ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

– Planowaliśmy otwarcie ośrodków 16 grudnia, ale mamy dla miłośników sportów zimowych miłą niespodziankę i otwieramy sezon dwa tygodnie wcześniej! W kolejnym tygodniu planujemy otwarcie ośrodka Szczyrk Mountain Resort. Prognozy są bardzo obiecujące, mamy nadzieję, że tym razem będzie to zapowiadana od wielu sezonów zima stulecia – mówi Grzegorz Przybyła Dyrektor Generalny TMR Poland.

google_news
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek
Sławek
7 miesięcy temu

Cos Szczyrk będzie sprzedane w najbliższym czasie

ostatnie 8 lat..
ostatnie 8 lat..
7 miesięcy temu
Reply to  Sławek

ministerstwo chyba tak tym zarządzało, by narciarze o to prosili
Tak sie przygotowuje deale 😁

Musimy WAS chronić, dlatego zamykamy!!!
Musimy WAS chronić, dlatego zamykamy!!!
7 miesięcy temu

C.D. retoryki dla hmm..niewymagających.
Tym razem PanSołtysSzczyrku bierze wtopę na siebie: ponoć ze chronił drogę i dlatego nie będzie po Skrzycznem planowanego szusowania 😆
Dzielny chop. PocztaPIS pewno skĺada podziekowania za robienie sobie na rękę.
Ale to co wolno im mówić świadczy tez o nas..

Głos Szczyrku
Głos Szczyrku
7 miesięcy temu

Tylko PiS mógł dać Listonosza do zarządzania Skrzycznym wyciąg pod skarpą obsuwająca się na przecięciu tras narciarskich stacja kolejki i plac zabaw gratuluję pomysłów oby to już ostatnie

Szczykowianin
Szczykowianin
7 miesięcy temu

Coś Szczyrk co z inwestycją na Skrzyczne podobno nic się nie dzieje na budowie brak info dla Narciarzy Mediów znowu klapa w tym ośrodku Poczty Polskiej

COSik tu nie gra..
COSik tu nie gra..
7 miesięcy temu

ciekawe czy państwowa firma sportowa, wzorem ub.sezonów, postara się aby podatników-narciarzy stanem tras oduczać korzystania z całego Skrzycznego, az do Mety

Czekam na upały
Czekam na upały
7 miesięcy temu

Jak na ocieplenie klimatu to jakoś szybko mamy śnieg.

nie nadanżasz ;)
nie nadanżasz ;)
7 miesięcy temu

teraz oficjalnie każą wierzyć w ‘zmiany’, nie w ocieplenie

Beskid off road team 4x4
Beskid off road team 4x4
7 miesięcy temu

Zobaczymy za tydzień