Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wypoczynek w Borach Tucholskich. Jakie miejsca odwiedzić?

Bory Tucholskie przyciągają rzeszę turystów. Jest to jednak region niezwykle spokojny, który sprzyja wyciszeniu i regeneracji. Niewątpliwym atutem jest fakt, że znajdziemy tutaj wiele miejsc godnych odwiedzenia. Pewne jest to, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bory Tucholskie atrakcje dedykowane są przede wszystkim miłośnikom historii, przyrody, pieszych wędrówek, czy też przejażdżek rowerowych. To sprawdzony sposób na to, aby oderwać się na chwilę od szarej rzeczywistości i codziennych obowiązków. Nie ma znaczenia, czy planujemy samotny wyjazd, czy wypoczynek w gronie przyjaciół lub rodziny. Poniżej przedstawiono kilka godnych zainteresowania lokacji.

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich

To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy pragną podziwiać piękno przyrody z wysokości. Po wejściu na szczyt możemy zobaczyć jezioro w kształcie krzyża. Panuje tutaj magiczna atmosfera, a krajobrazy zapierają dech w piersiach. Jest to punkt obowiązkowy, jeśli tylko będziemy znajdować się w pobliżu wspomnianej miejscowości. Wieża posiada aż 36 m, a więc wejście po schodach może stanowić niewielkie wyzwanie. Niewątpliwym atutem jest fakt, że atrakcja jest darmowa. Nie ma konieczności wykupywania biletu. Trzeba zaznaczyć, że wiele osób wspina się na szczyt w towarzystwie dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się tutaj na rodzinną wycieczkę. Dodatkową zaletą jest to, że wejście na wieżę zostało kompleksowo zabezpieczone. Na dole znajdują się tablice informacyjne, dzięki którym możemy co nieco rozszerzyć naszą wiedzę na temat tego regionu. Jest to atrakcja dla osób w każdym wieku.

Rezerwat Jeziorka Kozie

Jest on położony na terenie Nadleśnictwa Woziwoda. Na jego terenie znajdziemy aż cztery jeziora. Należy podkreślić, że jedno z nich jest w stu procentach pozbawione otwartego lustra wody. Osoby zwiedzające mają jednak dostęp jedynie do jednego zbiornika – reszta znajduje się na terenie, do którego nie mają wstępu osoby nieupoważnione. Nie brakuje tutaj miejsc do długich spacerów. Warto wspomnieć, że wokół ścieżek znajdują się praktyczne tablice informacyjne, na których umieszczono najważniejsze dane. Możemy o wiele lepiej poznać zwiedzany rezerwat. Nie można również zapomnieć o roślinach chronionych. Występują tutaj m.in. rosiczki. Dużym zainteresowaniem cieszą się niewielkie wysepki, które pływają na powierzchni wody. Są one porośnięte sosnami, co prezentuje się niezwykle efektownie. Fani fotografii będą zadowoleni.

Rezerwat Biosfery

Opisywany rezerwat jest największym tego typu obiektem w Polsce. Jego łączna powierzchnia wynosi ponad trzy tysiące kilometrów kwadratowych. Powstał on z myślą ochrony cennych zasobów przyrody. Występują tutaj m.in. torfowiska, lasy, czy też ekosystemy wodne. Trzeba zaznaczyć, że dzieli się on na trzy obszary, czyli Strefę Rdzenną, Strefę Buforową oraz Strefę Tranzytową. W skład Strefy Rdzennej wchodzi Park Krajobrazowy Bory Tucholskie oraz 25 rezerwatów. Strefa Buforowa to cztery parki krajobrazowe: Wdzydzki Park Krajobrazowy, Tucholski Park Krajobrazowy, Zaborski Park Krajobrazowy, Wdecki Park Krajobrazowy. Jeśli chodzi o strefę Tranzytową, to jest ona nastawiona przede wszystkim na gospodarkę leśną.

Gdzie szukać noclegu?

Bory Tucholskie – noclegi znajdują się w różnych częściach regionu, jednak nie warto jest stawiać na obiekt znajdujący się na obrzeżach. Wynika to z faktu, że zwiedzanie turystycznych miejscowości stanie się utrudnione. Świetną opcją wydaje się być pensjonat, który znajduje się w centralnym punkcie Borów Tucholskich. Przystanek Tleń, gdyż tak nazywa się obiekt, gwarantuje nie tylko profesjonalną obsługę klientów, ale również wysoki standard udostępnianych pokojów. Są one nowoczesne i w pełni przystosowane do potrzeb współczesnych turystów. Trzeba zaznaczyć, że prezentowany pensjonat jest niezwykle klimatyczny. Został on urządzony z troską o najmniejsze detale. To właśnie dzięki temu posiada on własną duszę. Potwierdzają to opinie gości, którzy chętnie dokonują ponownej rezerwacji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments