Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wyposażenie samochodu: standardowe i opcjonalne elementy, jakie wpływają na wygodę i bezpieczeństwo jazdy?

Fot. Pixabay

Wyposażenie samochodu dzieli się na standardowe oraz opcjonalne. Elementy wyposażenia z obu grup wpływają na komfort i bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. Z artykułu dowiesz się o najpopularniejszych i najbardziej przydatnych funkcjach, które warto rozważyć przy zakupie lub modernizacji pojazdu. 

Standardowe wyposażenie – co powinno znaleźć się w Twoim aucie?

Standardowe wyposażenie samochodu może się różnić w zależności od marki i modelu pojazdu. Istnieją jednak pewne rozwiązania, które znajdują się w przeważającej większości aut. Pomagają one zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim pasażerom w razie wypadku, a także komfort podczas długiej podróży. Poniżej znajdziesz najważniejsze standardowe wyposażenie samochodu, które zapewnia komfort i bezpieczeństwo.

Poduszki powietrzne 

To podstawowy element bezpieczeństwa w każdym samochodzie. Pomagają one zamortyzować uderzenie podczas kolizji i mogą zmniejszyć rozmiar obrażeń kierowcy i pasażerów. Nowe pojazdy są standardowo wyposażona w przednie i boczne poduszki powietrzne, a niektóre mają nawet kolanowe i kurtynowe dla dodatkowej ochrony.

Pasy bezpieczeństwa

To kolejny kluczowy element bezpieczeństwa, który jest standardem we wszystkich samochodach. Pomagają one utrzymać Cię i Twoich pasażerów bezpiecznie na miejscu podczas kolizji i mogą zapobiec poważnym obrażeniom, a nawet śmierci. Upewnij się, że wszystkie pasy bezpieczeństwa w Twoim samochodzie są sprawne i prawidłowo używane.

System ABS

Jest to funkcja bezpieczeństwa, która zapobiega blokowaniu się kół Twojego samochodu podczas nagłego zatrzymania lub hamowania na śliskiej nawierzchni. Pomaga to zachować kontrolę nad kierownicą i może uchronić pojazd przed wypadkiem.

Wyposażenie opcjonalne – o czym warto pomyśleć?

Wyposażenie opcjonalne samochodów może zwiększyć komfort jazdy lub poprawić bezpieczeństwo. Możesz je wybrać w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb. Oto najbardziej popularne rozwiązania tego typu:

Monitorowanie martwego pola

To funkcja, która wykorzystuje czujniki do wykrywania innych pojazdów w Twoim martwym polu. Pomaga uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas zmian pasa ruchu i zapobiega wypadkom.

Kamera cofania 

Jest ona istotnym elementem bezpieczeństwa, który pomaga uniknąć wypadków podczas cofania. Kamera zapewnia wyraźny widok na przeszkody znajdujące się za samochodem, ułatwiając parkowanie i poruszanie się w wąskich uliczkach.

Adaptacyjny tempomat

To funkcja, która wykorzystuje czujniki radarowe do utrzymania bezpiecznej odległości między Twoim samochodem a pojazdem jadącym przed Tobą. Jest ona szczególnie przydatna w warunkach dużego natężenia ruchu lub podczas poruszania się po autostradzie.

Podgrzewanie foteli i kierownicy

Podgrzewane fotele i kierownica zapewniają dodatkowy komfort w chłodne dni. Mogą również pomóc zmniejszyć zmęczenie kierowcy podczas długich tras. Kilkugodzinna podróż, zwłaszcza w chłodnych warunkach, może prowadzić do zmęczenia i zdrętwienia mięśni. Podgrzewane fotele oraz kierownica utrzymują właściwe krążenie krwi, co z kolei zmniejsza uczucie zmęczenia, przyczyniając się do bardziej komfortowej jazdy.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Ubezpieczenie samochodu zapewnia właścicielowi pojazdu ochronę finansową w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia OC i Autocasco w LINK4 w celu zapewnienia satysfakcjonującej Cię ochrony ubezpieczeniowej. Możesz skorzystać z Kalkulatora składek LINK4, aby wyliczyć kwotę polisy, a następnie ubezpieczyć Twój pojazd. Możesz także zadzwonić pod numer 22 444 44 44 lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4 w celu zakupu ubezpieczenia.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OrWell
OrWell
9 miesięcy temu

Marzy mi się stara Octavia. Bez pasów, bez buzeracji.

płynów nie trzyma
płynów nie trzyma
9 miesięcy temu
Reply to  OrWell

Znam jedną Oktawię, po 70-tce ale mówi że nie jest stara