Wydarzenia Bielsko-Biała

Ponad stu policjantów na stadionie. Ćwiczyli jak radzić sobie z kibolami

Blisko 100 policjantów, wchodzących w skład V Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca oraz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej uczestniczyło w ćwiczeniach w Bielsku-Białej. Mundurowi ćwiczyli taktykę przeprowadzania interwencji w sytuacji zbiorowego zakłócenia porządku na Stadionie Miejskim.

Trwające kilka godzin szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego interweniują w pododdziałach zwartych. W skrócie, chodzi np. o sytuacje, w których konieczne są działania wobec pseudokibiców.

Policjanci, wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego, ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku na stadionie. Tworzyli szyki zabezpieczające i wypierające, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych.

Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań, w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności Policji. Mundurowi doskonalili tworzenie tyraliery oraz kordonów. To szyki bojowe najczęściej stosowane przez zwarte pododdziały podczas zabezpieczania imprez masowych – tłumaczy KMP w Bielsku-Białej.

Policjanci ćwiczyli także elementy ratownictwa taktycznego, tzw. czerwoną taktykę, polegającą na ewakuacji rannego policjanta lub innej osoby z zagrożonego miejsca. W czasie ćwiczeń wykorzystano broń gładkolufową.

Źródło i zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ciepły Gejuś
Ciepły Gejuś
1 rok temu

Panowie policjanci! Zostawcie moich gorących kiboli w spokoju!

Jan z nad Białej.
Jan z nad Białej.
1 rok temu

Jakim prawem za nasze podatki pilnuje się kiboli niech się pozabijają i****i nikt mądry nie chodzi na wiejską kopaninę, jak klub bierze kasę za bilety to niech opłaci ochronę tak jak opłacają organizatorzy imprez w mieście i na gminach a nie pilnować bandytów i debili.

Dregi
Dregi
1 rok temu

Bandyta to ty…. Piłka nożna to drugie życie… Kibicować zawsze będziemy!! W Bielsku tylko BKS NU98 !!!!

Zagłębie
Zagłębie
1 rok temu
Reply to  Dregi

Na górce tylko bks😂

P Łopata
P Łopata
1 rok temu
Reply to  Dregi

mury,płoty i kanały.- wasze

Marek
Marek
1 rok temu

Strzelać di idiotów a nie robić ćwiczenia kto na to chodzi de–l