Wydarzenia Cieszyn

Roboty drogowe na łącznicy węzła Harbutowice. Korki mają kilka kilometrów

Remont jest powodem utrudnień, do jakich dochodzi od dzisiejszego rana.

Jak informuje GDDKiA, w związku z koniecznością wykonania remontu nawierzchni jednej z łącznic Węzła „Harbutowice” w Skoczowie na kierunku Katowice DK-81 – Bielsko-Biała S-52 dziś (25 maja) od godz. 6.00 wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Objazd w kierunku Bielska-Białej wytyczony został przez Węzeł „Cieszyn-Wschód”. Pojazdy poruszające się od strony Skoczowa w kierunku Bielska-Białej kierowane zostają jezdnią drogi ekspresowej S-52 w kierunku Cieszyna do wspomnianego Węzła „Cieszyn-Wschód”, na którym zmuszone będą do zawrócenia w kierunku Bielska-Białej. Utrudnienia w ruchu – według planów – potrwają do piątku (26 maja) do godz. 22.00 (2 dni). Długość objazdu wynosi około 18km. Alternatywnym objazdem dla pojazdów osobowych może być wybór trasy poprzez ul. Bielską i Górecką a następnie dalej włączenie do ruchu w kierunku Bielska-Białej na Węźle „Brenna”.

– W związku z zaistniałymi utrudnieniami prosimy kierowców o wyrozumiałość i uwzględnienie objazdu przy planowaniu podróży – apeluje GDDiKA publikują jednocześnie mapkę objazdów, którą podajemy poniżej.

To oficjalne komunikaty, jednak od rana droga potężnie się w tamtym miejscu blokuje. Chwilami korki mają kilka km. długości. Kierowcy narzekają też na niezbyt czytelne oznakowanie objazdów.

google_news