Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Świr na ekspresówce. Ten manewr mógł kosztować życie! WIDEO

Niedawno w popularnym serwisie wideo pojawiło się nagranie z drogi ekspresowej S-1 na wysokości Łodygowic. Kierujący pojazdem na żywieckich blachach gnał przed siebie, nie zważając na innych uczestników ruchu. Próbował przeganiać pojazdy poprzedzające i wyprzedzać je poboczem.

Kilka dni temu na kanale YouTube pn. “Bandyta z kamerką” ukazało się nagranie z kamerki samochodowej, wykonane na trasie S-1, najprawdopodobniej na wysokości Łodygowic. Internauta jadąc w kierunku Bielska-Białej nagrał nietypowe zdarzenie. Na filmie widzimy rozpędzonego białego mercedesa na żywieckich blachach, którego kierowca mrugając światłami długimi przegania inne pojazdy z lewego pasa „ekspresówki”.

Jadąca przed nim skoda dosłownie w ostatniej chwili wykonuje unik, a mercedes, nie zwalniając, omija ją poboczem. Taki manewr mógł kosztować życie co najmniej kilka osób. Użytkownicy serwisu YouTube komentujący nagranie wyliczyli, że pirat drogowy musiał poruszać się z prędkością przekraczającą 230 km/h.

Pomijając aspekt sprowadzenia realnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu warto przypomnieć, że lewy na pas służy wyłącznie do wyprzedzania. Po zakończonym manewrze należy zająć prawy pas, w innym przypadku jest to wykroczenie.

Na chwilę obecną nie udało nam się potwierdzić w żywieckiej policji, czy wobec (anty)bohatera nagrania zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje.

google_news
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beskid off road team 4x4
Beskid off road team 4x4
1 rok temu

Takich jest w cały kraju jak ścieków. Nie wiem czy Ci ludzie coś biorą non stop czy jak. Tak samo tych co jadą 60 ekspresem, albo tych co mają pas rozbiegowy jak lotnisko a on wjeżdża mając biedne 70 zaraz przed auto temu co leci 100

Heniek
Heniek
1 rok temu

Przypominam części pajaców na forum że na tej drodze prędkość max wynosi 120 km\h

Muchacz
Muchacz
1 rok temu

ten ze skody powinien wracać na prawy pas po wyprzedzeniu,szaleniec w mercu widział że skoda już wyprzedziła i przyjął że zaraz zjedzie na prawy pas-ale było juz za blisko,jedyna rozsądną decyzją szaleńca było w tej sytuacji wyprzedzenie poboczem-miał pewność że się zmieści a nie miał pewności czy ten ze skody go widzi i czy zaraz nie zjedzie w prawo.Oczywiście wina jest mercedesa ale przytomność umysłu i dobre wyczucie pozwoliło mu uniknąć strasznego wypadku i może ocalić zycie.

GTI
GTI
1 rok temu
Reply to  Muchacz

Próbujesz tłumaczyć kretyna z mercedesa? Ile jechał? 200? Ty normalny jesteś? Chyba nie.Takim indywiduom powinno zabierać się dożywotnio prawo jazdy.

słuszność
słuszność
1 rok temu
Reply to  GTI

Popieram, a i na autostradzie (A4) często bywa, że przy wyprzedzaniu sznura TIRów dojeżdża taki z tyłu mając ponad 200, błyska światłami i zrób mu miejsce, ale gdzie? Trzeba mu przecież zahamować, poczekać aż poprzedzające auto wyprzedzi, zjedzie na prawy pas i wtedy ma wolną drogę, ale nie chce czekać bo ma szybkie auto.

Komatsu
Komatsu
1 rok temu
Reply to  Muchacz

Kogo tłumaczysz? To nie tor wyścigowy i nie każdy ma 300niuta. Trzeba myśleć. Albo nie jeździć na chaju

względne
względne
1 rok temu

Dlaczego jechał lewym pasem, migał mu że chce szybciej i nie zjechał na prawy pas.

Poldek
Poldek
1 rok temu

Oczywiście piszecie o tym dupku, który po wyprzedzeniu nie wrócił na prawy pas? A może o nagrywającym tą sytuację, który na expresówce jedzie 80 km na godzinę?

wkurzony wieśniak
wkurzony wieśniak
1 rok temu

na S1 pomiędzy Żywcem a Bielskiem takich jest pełno, aż strach jeździć, a policja nic z tym nie robi

Amelka
Amelka
1 rok temu

No idiota. Takim dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

230 km/h
230 km/h
1 rok temu
Reply to  Amelka

Mówisz o tym w czarnej skodzie tak 😉

Irek
Irek
1 rok temu

odebrać prawo jazdy dożywotnio – jedyna recepta na takich