Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej Kronice Beskidzkiej

Nowy numer Kroniki Beskidzkiej jest już w sprzedaży. O czym piszemy w tym wydaniu lokalnego tygodnika?

Radni zignorowali wolę większości
Bielski samorząd nie będzie dofinansowywał zabiegów in vitro. Tak zdecydowali w ubiegły czwartek bielscy radni wbrew wyrażonej w referendum woli mieszkańców miasta. Dyskusja radnych stała na żenującym poziomie.

Jazowy: prosiliśmy kolegów, żeby się wstrzymali
W klubie prezydenta Jarosława Klimaszewskiego nie było dyscypliny, każdy w sprawie utworzenia miejskiego programu in vitro mógł zagłosować zgodnie z własnym sumieniem. – Rozumiem, że dla kogoś może to być niezgodne z sumieniem, ale powinien uszanować głos mieszkańców i przynajmniej wstrzymać się od głosu – mówi radny Krzysztof Jazowy z PO.

800 zamiast 500. Kto da więcej
Od przyszłego roku świadczenie 500+ będzie wynosić 800 zł – zapowiedział Jarosław Kaczyński i zapoczątkował licytację na obietnice wyborcze. Sprawdziliśmy, jakie są opinie w tej sprawie parlamentarzystów z okręgu bielskiego.

Mobilne kasowniki w miejskich autobusach 
W miejskich autobusach wdrożony został system mobilnych kasowników. Aby zakupić bilety, wystarczy dotykowo wybrać rodzaj i ilość. Po dokonaniu płatności bilet zostaje zapisany na karcie płatniczej, z której za pomocą systemu kontroli można sprawdzić jego ważność.

Czy dymiące schroniska przejdą do historii?
Kłęby dymu unoszącego się z kominów schronisk górskich to wciąż powszechny widok w Beskidach. Zwłaszcza zimą schroniska kopcą jak parowozy. Teraz jest szansa, że to się zmieni.

50-letni maluch. Jeździło się nim wszędzie
6 czerwca 1973 roku z linii produkcyjnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej zjechał pierwszy wyprodukowany pod Beskidami fiat 126p. To było wielkie wydarzenie w dziejach motoryzacji i miasta.

Kramy w kamieniołomie. Są turyści, będzie interes?
Czy w kamieniołomie w Kozach staną kramy handlowe? Taka informacja obiegła media społecznościowe i wywołała wielkie emocje. Większości nie przypadła do gustu. Po co szpecić piękny dziki zakątek jarmarcznymi budami? – pytali komentujący. Co na to wójt?

360 wolontariuszy na szlakach Babiej Góry – po śmieci
1920 litrów śmieci – to wynik drugiej odsłony akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2023” w rejonie Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim w minioną sobotę. Akcję już od lat organizuje bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Remont drogi daje popalić
Trwający remont drogi wojewódzkiej nr 948 Żywiec – Kobiernice i wprowadzone ograniczenia w ruchu mocno uderzają w przedsiębiorców. Na znaczny spadek klientów skarży się Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska z Żywca. Zarząd GS zwrócił się do Rady Miejskiej o obniżenie stawek podatków od nieruchomości.

Siatkarki mogą być z siebie dumne
To był imponujący sezon bielskich siatkarek. Ostatecznie nie udało się im zdobyć medali, ale czwarte miejsce młodej drużyny należy uznać za sukces. KRONIKA rozmawia z jedną z jego architektek – przyjmującą BKS-u Bostik Pauliną Damaske.

To i jeszcze wiele więcej w nowej “Kronice”. Ponadto, jak zawsze, wiadomości lokalne z Żywiecczyzny i zachodniej Małopolski. Zapraszamy do lektury! Kronikę Beskidzką można kupić w kioskach, salonikach prasowych, hipermarketach i na stacjach benzynowych. E-wydanie jest dostępne TUTAJ

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
10 miesięcy temu

Miałem nadzieję że będzie poruszony temat basenu na Konopnickiej bona mogę nidzieuzyskac informacji kiedy będzie otwarty ijakbedzierozeiazana sprawa parkingów

Tom Araya
Tom Araya
10 miesięcy temu

Kronika Beskidzka nigdy nie była i nie będzie wiarygodnym źródłem informacji.. tyle w temacie 😉

mądralniejszy
mądralniejszy
10 miesięcy temu
Reply to  Tom Araya

Co mnie obchodzi, że nie była i nie będzie – ale jest.
To nie tylko tyle w temacie, są bardziej wiarygodne źródła informacji: media publiczne, przy nich musisz zostać.