Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej Kronice Beskidzkiej

Nowy numer Kroniki Beskidzkiej jest już w sprzedaży. O czym piszemy w tym wydaniu lokalnego tygodnika?

Radni zignorowali wolę większości
Bielski samorząd nie będzie dofinansowywał zabiegów in vitro. Tak zdecydowali w ubiegły czwartek bielscy radni wbrew wyrażonej w referendum woli mieszkańców miasta. Dyskusja radnych stała na żenującym poziomie.

Jazowy: prosiliśmy kolegów, żeby się wstrzymali
W klubie prezydenta Jarosława Klimaszewskiego nie było dyscypliny, każdy w sprawie utworzenia miejskiego programu in vitro mógł zagłosować zgodnie z własnym sumieniem. – Rozumiem, że dla kogoś może to być niezgodne z sumieniem, ale powinien uszanować głos mieszkańców i przynajmniej wstrzymać się od głosu – mówi radny Krzysztof Jazowy z PO.

800 zamiast 500. Kto da więcej
Od przyszłego roku świadczenie 500+ będzie wynosić 800 zł – zapowiedział Jarosław Kaczyński i zapoczątkował licytację na obietnice wyborcze. Sprawdziliśmy, jakie są opinie w tej sprawie parlamentarzystów z okręgu bielskiego.

Mobilne kasowniki w miejskich autobusach 
W miejskich autobusach wdrożony został system mobilnych kasowników. Aby zakupić bilety, wystarczy dotykowo wybrać rodzaj i ilość. Po dokonaniu płatności bilet zostaje zapisany na karcie płatniczej, z której za pomocą systemu kontroli można sprawdzić jego ważność.

Czy dymiące schroniska przejdą do historii?
Kłęby dymu unoszącego się z kominów schronisk górskich to wciąż powszechny widok w Beskidach. Zwłaszcza zimą schroniska kopcą jak parowozy. Teraz jest szansa, że to się zmieni.

50-letni maluch. Jeździło się nim wszędzie
6 czerwca 1973 roku z linii produkcyjnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej zjechał pierwszy wyprodukowany pod Beskidami fiat 126p. To było wielkie wydarzenie w dziejach motoryzacji i miasta.

Kramy w kamieniołomie. Są turyści, będzie interes?
Czy w kamieniołomie w Kozach staną kramy handlowe? Taka informacja obiegła media społecznościowe i wywołała wielkie emocje. Większości nie przypadła do gustu. Po co szpecić piękny dziki zakątek jarmarcznymi budami? – pytali komentujący. Co na to wójt?

360 wolontariuszy na szlakach Babiej Góry – po śmieci
1920 litrów śmieci – to wynik drugiej odsłony akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2023” w rejonie Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim w minioną sobotę. Akcję już od lat organizuje bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Remont drogi daje popalić
Trwający remont drogi wojewódzkiej nr 948 Żywiec – Kobiernice i wprowadzone ograniczenia w ruchu mocno uderzają w przedsiębiorców. Na znaczny spadek klientów skarży się Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska z Żywca. Zarząd GS zwrócił się do Rady Miejskiej o obniżenie stawek podatków od nieruchomości.

Siatkarki mogą być z siebie dumne
To był imponujący sezon bielskich siatkarek. Ostatecznie nie udało się im zdobyć medali, ale czwarte miejsce młodej drużyny należy uznać za sukces. KRONIKA rozmawia z jedną z jego architektek – przyjmującą BKS-u Bostik Pauliną Damaske.

To i jeszcze wiele więcej w nowej “Kronice”. Ponadto, jak zawsze, wiadomości lokalne z Żywiecczyzny i zachodniej Małopolski. Zapraszamy do lektury! Kronikę Beskidzką można kupić w kioskach, salonikach prasowych, hipermarketach i na stacjach benzynowych. E-wydanie jest dostępne TUTAJ

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 rok temu

Miałem nadzieję że będzie poruszony temat basenu na Konopnickiej bona mogę nidzieuzyskac informacji kiedy będzie otwarty ijakbedzierozeiazana sprawa parkingów

Tom Araya
Tom Araya
1 rok temu

Kronika Beskidzka nigdy nie była i nie będzie wiarygodnym źródłem informacji.. tyle w temacie 😉

mądralniejszy
mądralniejszy
1 rok temu
Reply to  Tom Araya

Co mnie obchodzi, że nie była i nie będzie – ale jest.
To nie tylko tyle w temacie, są bardziej wiarygodne źródła informacji: media publiczne, przy nich musisz zostać.