E-edukacja Wadowice

Wypunktowane szkoły

Nadejście lata nie oznacza beztroskich wakacji dla uczniów klasów ósmych. Z powodu pandemii koronawirusa egzaminy końcowe zamiast w kwietniu przeprowadzono w czerwcu, a dopiero obecnie (w środku wakacji) trwa nabór do szkół średnich.

O dostaniu się (bądź nie) do wymarzonej szkoły średniej w znacznej mierze decyduje wynik egzaminu końcowego. Statystyczny ósmoklasista z języka polskiego otrzymał 59% możliwych punktów, z matematyki 46%, z języka angielskiego (najczęściej wybieranego) 54%, a z języka niemieckiego 45% punktów. Uczniowie z powiatu wadowickiego spisali się znacznie lepiej, przy czym nastolatkowie z wiosek uzyskali wyższe oceny niż z miast.

Egzamin z języka polskiego najlepiej napisali uczniowie z gminy Mucharz zdobywając średnio 65,71% możliwych do uzyskania punktów. Nieznacznie mniej punktów zdobyli uczniowie z gminy Tomice (65,48%) i gminy Brzeźnica (63,33%).

Wyżej wymienieni w komplecie stanęli również na matematycznym podium, acz w innej kolejności. Najwyżej zostali ocenieni uczniowie z tomickiej gminy (56,97%), drugie miejsce zajęła młodzież z gminy Brzeźnica (55,97%), a trzecie z Mucharza (55,03%).

Egzamin z języka angielskiego najlepiej zdali uczniowie z mucharskiej gminy (63,67%), drugi stopień egzaminacyjnego podium zajęli nastolatkowie z gminy Brzeźnica (59,51%) a trzeci stopień wywalczyła młodzież z gminy Andrychów (58,27%).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments