Wydarzenia Oświęcim

Wyremontowali drogę, postawili nowy most

Fot. UM w Kętach

Mieszkańcy Witkowic mają powody do zadowolenia, a w szczególności ci zmotoryzowani. Po remoncie została oddana do użytku ul. Karpacka oraz nowy most na Potoku Maleckim

Oczekiwanie na otwarcie traktu trwało dokładnie miesiąc od zakończenia inwestycji i związane było z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu mostowego. Sama inwestycja trwała cztery miesiące. W jej ramach gruntownie zmodernizowano liczący 1,5 km odcinek ul. Karpackiej od granicy administracyjnej z Kętami do mostu na potoku Maleckim. Przebudowano nawierzchnię jezdni wraz z jej poszerzeniem jej do 6 metrów, pobocza, wykonano odwodnienia i przebudowano istniejące zjazdy na posesje. Wykonano nowe przystanki autobusowe. W przypadku mostu, najpierw rozebrano istniejącą przeprawę i w jej miejsce postawiono nową wraz z zabezpieczeniem skarp i odtworzeniem umocnienia dna potoku.

Koszt robót wyniósł  ponad 2 mln zł. Fundusze pochodziły z budżetów powiatu oświęcimskiego, gminy Kęty oraz rezerwy subwencji ogólnej z budżetu państwa.

Urząd Miasta w Kętach informuje, że od poniedziałku na starą trasę wrócili linia autobusowa nr 1 kursująca z Kęt do Witkowic.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments