Cieszyn Kultura i rozrywka

Wyróżnienia dla (nie)profesjonalnych w Strumieniu

Fot. UG Strumień

44 twórców z różnych zakątków Polski rywalizowało w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej. Finał zmagań odbył się w sali widowiskowej strumieńskiego emgok-u.

Uczestnicy rywalizowali w czterech różnych kategoriach: malarstwa i grafiki, rękodzieła artystycznego, poezji oraz fotografii. Nagrody uczestnikom wręczała Anna Grygierek, burmistrz Strumienia. Pokonkursową wystawę do 28 grudnia można oglądać w galerii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu.

W każdej z kategorii wyróżnieni zostali mieszkańcy powiatu cieszyńskiego. Do Marii Michalczyk ze Strumienia za pracę “Mój świat” trafiła trzecia nagroda w kategorii malarstwa i grafiki. W kategorii rękodzieło artystyczne drugą nagrodę odebrała Danuta Szpernol ze Strumienia za “Róże-haft wstążkowy”, trzecia nagroda powędrowała do Anny Baron z Wisły Wielkiej za “Serwetkę-kwiaty”, a wyróżnienia zdobyły Maria Michalczyk ze Strumienia (“Skrzydła wolności”) oraz Władysława Wala z Wisły Małej (“Szkatułka”). W kategorii poezja wyróżniony został Henryk Pasterzy z Cieszyna (“Wandrok”). W kategorii fotografia, w grupie młodszej, triumfowała Hanna Burczyk ze Zbytkowa (“Ziemia moja cieszyńska”), a w grupie starszej po wyróżnienie sięgnęła Barbara Karnas z Dębowca za pracę “Mała ojczyzna z Ochodzitej”.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments