Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Wyśmienita zabawa – nie tylko na sportowo! Rodzinny Piknik z Groniem w Bujakowie – WIDEO | ZDJĘCIA

Fot. UG Porąbka

Kto przybył ten nie miał prawa narzekać, a kogo nie było, niech żałuje! W Bujakowie odbył się III Rodzinny Piknik z „Groniem” połączony z jubileuszem 75-lecia klubu LKS Groń Bujaków!

Fot. LKS Groń Bujaków

Dzień pełen doskonałej zabawy zaczął się, a jakże, od sportowych zmagań, w którym rywalizowano w turnieju piłki nożnej w kategorii żaków i orlików (zagrały młode drużyny: Groń Bujaków, Soła Kobiernice, Zapora Porąbka, BKS Stal Bielsko-Biała i Skawa Wadowice). Potem na boisku Gronia zagościła część artystyczna. Na scenie zaprezentowały się najpierw dzieci z przedszkola „Kubuś Puchatek” w Bujakowie i Szkoły Podstawowej w Bujakowie. Nie mogło zabraknąć i kapeli góralskiej, a gwiazdą wieczoru był zespół Akurat. Zwieńczeniem tej niezwykle udanej imprezy była wspólna zabawa taneczna podczas plenerowej dyskoteki z DJ’em Cherry.

W części oficjalnej na ręce prezesa LKS Groń Bujaków Marcina Brzózki złożono wiele gratulacji, pucharów i drobnych upominków między innymi z rąk wójta gminy Porąbka Pawła Zemanka. Działacze i członkowie klubu LKS Groń Bujaków otrzymali złote, srebrne i brązowe odznaki przyznane przez Śląski Związek Piłki Nożnej.

– Dla prezesa Marcina Brzózki, zarządu i członków LKS Groń Bujaków należą się ogromne podziękowania za dotychczasową działalność na rzecz propagowania i rozwijania sportu w gminie Porąbka. Podziękowania należą się również mieszkańcom, bo to oni tworzą niezwykłą atmosferę, przychodząc na mecze, żyjąc tym sportem, a przy tym doskonale się integrując – mówią wójt gminy Porąbka Paweł Zemanek i wicewójt gminy Porąbka Bogusław Wawak.

W trakcie imprezy nie zabrakło pokazów strażackich i ustawionego specjalnego toru przeszkód dla chętnych. Ogromną frajdę dzieciom, i nie tylko, sprawiła przygotowana kurtyna wodna. Podobnie sporą popularnością cieszyła się bitwa kolorów. Wiele osób zaglądało na stoisko policyjne, gdzie prezentowano sprzęt. Dla najmłodszych przygotowano specjalną darmową strefę zabawy z dmuchańcami, animacjami, malowaniami twarzy i przejażdżkami quadem. Było także malowanie… samochodu – fiata pandy! Chętni mogli skorzystać z przejażdżki Ciuchcią Beskidzką po Bujakowie i okolicy. Istnym strzałem w „dziesiątkę” była możliwość przelotu helikopterem nad gminą Porąbka. Było się również i czym posilić począwszy od uwielbianych przez dzieci popcornu i waty cukrowej, a kończąc na kiełbaskach, kaszance i grochówce.

Organizatorami, tej ze wszech miar udanej imprezy, byli LKS Groń Bujaków, Urząd Gminy Porąbka i Gminny Ośrodek Kultury w Porąbce, a patronat nad piknikiem sprawował starosta bielski Andrzej Płonka.

google_news