Bielsko-Biała Sport

Wystartowali przed 16 laty

Zakończyła się kolejna edycja Powiatowej Halowej Ligi Żaków w piłce nożnej, w której o Puchar Starosty Bielskiego walczyło 5 drużyn z rocznika 2007.

Po pięciu turniejach, które odbyły się kolejno w Kaniowie, Jasienicy, Czańcu, Pisarzowicach i Wilkowicach najlepsi okazali się młodzi futboliści GLKS Wilkowice, których prowadzi Krzysztof Bąk, drugi był „Pasjonat” Dankowice szkolony przez Piotra Pietrzyka, trzeci – „Drzewiarz” Jasienica szlifowany przez jeszcze niedawno grającego w TS Podbeskidzie Dariusza Kołodzieja, czwarty – KS Bestwinka trenowany przez Waldemara Fludera, a piąta „Zapora” Porąbka szkoląca się pod okiem Kamila Klisza.

Najlepszymi zawodnikami Ligi zostali: Tymon Dębowski z „Drzewiarza”, Kamil Sznajder z „Pasjonata”, Miłosz Tomaszczyk z Bestwinki, Piotr Babina z Wilkowic oraz Hubert Waluś z „Zapory”.

Nagroda redakcji „Mój Powiat” trafiła do najlepiej spisującego się w bramce Patryka Kołodzieja ze zwycięskiej ekipy, a specjalny puchar redakcji „Kroniki Beskidzkiej” dla najbardziej bramkostrzelnej drużyny, która strzeliła aż 61 bramek także do Wilkowic.

– Powiatowa Liga Żaków rozpoczęła rozgrywki 16 lat temu. Uczestniczyło w niej wielu piłkarzy występujących dzisiaj w różnych ligach. Najbardziej znanym z nich jest reprezentant Polski Maciej Sadlok, grający obecnie w Wiśle Kraków – mówi Jarosław Jesionka reprezentujący biuro ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki.

Powiatową Halową Ligę Żaków od lat sprawnie organizuje i przeprowadza Czesław Pszczółka, specjalista ds. sportu w bielskim Starostwie.

Autorem fotoreportażu jest Mirosław Galczak

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments