Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Wystawa i licytacja portretów artystów #graMydoBBro

Od 15 marca do 15 kwietnia w centrum handlowym Gemini odbędzie się wystawa zdjęć artystów biorących udział w koncercie #graMydoBBro.  Otwarcie wystawy zaplanowane jest na 15 marca na 18.00. Zdjęcia wystawione będą także na licytacje, a dochód przeznaczony na Hospicjum.

#graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza, zachęciła środowiska artystyczne do integracji. Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale w swój własny sposób i 11 lutego w Teatrze Polskim odbył się niezwykły koncert, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk (a łącznie – 150 osób!) wyraziło sprzeciw dla nienawiści oraz dało wyraz jedności i solidarności.

Wystawa portretów artystów z #graMYdoBBro została wykonana przez bielskiego fotografa Arkadiusza Tumidajskiego, członka Krajowego Cechu Fotografów. Portrety zostały wykonane w kuluarach Teatru Polskiego w dniu koncertu, po zejściu ze sceny każdego artysty, dyrektora Teatru oraz prezydenta i wiceprezydenta Miasta Bielska-Białej.

Zdjęcia wydrukowane są, dzięki wsparciu finansowemu Gemini Parku, w formacie 40×60 cm, na wysokiej jakości papierze fotograficznym, z umieszczonym stemplem autoryzacyjnym autora portretu oraz naklejone na usztywniającej piance.

• 5 kwietnia portrety będą opublikowane na stronie Facebook/graMY doBBro
• cena wywoławcza to tylko 50 zł,
• pod zdjęciem wystarczy wpisać swoją deklarowaną kwotę,
• 14 kwietnia o północy nastąpi zakończenie licytacji,
• po odbiór zdjęć należy się zgłosić do Gemini Parku w Bielsku-Białej, a na ręce reprezentanta hospicjum dokonać deklarowanej wpłaty.

google_news