Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Dzień Seniora w Urzędach Skarbowych

W środę, 13 marca seniorzy województwa śląskiego będą mieli okazję zapoznać się z usługą Twój e-PIT. A wszystko to z okazji organizowanego przez urzędy skarbowe Dnia Seniora.

Urzędy skarbowe z terenu województwa śląskiego (poza urzędami wyspecjalizowanymi, tj. Pierwszym Śląskim Urzędem Skarbowym w Sosnowcu oraz Drugim Śląskim Urzędem Skarbowym w Bielsku-Białej) zapraszają wszystkich emerytów i rencistów od 7.00 do 15.00 na Dzień Seniora. W tym dniu seniorzy, w ramach kampanii promującej usługę Twój e-PIT, będą mogli skorzystać z fachowej pomocy urzędników oraz uzyskać informacje w zakresie przysługujących im ulg i odliczeń.

Pracownicy urzędów skarbowych pomogą również zainteresowanym emerytom i rencistom wypełnić oświadczenie PIT-OP pozwalające na przekazanie 1% podatku należnego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Natomiast w najbliższą sobotę 16 marca od 12.00 do 20.00 już po raz kolejny zostaną utworzone specjalne stanowiska w wybranych centrach handlowych. W ramach akcji Twój e-PIT eksperci Krajowej Administracji Skarbowej pomogą zainteresowanym zweryfikować i wysłać zeznanie podatkowe. Wystarczy mieć ze sobą informacje PIT-11. W województwie śląskim z pomocy urzędników będzie można skorzystać w następujących galeriach handlowych: Galeria Sfera – Bielsko-Biała, Silesia City Center – Katowice, C.H. Atrium Plejada – Bytom, Plaza Sosnowiec – Sosnowiec, Galeria Galena – Jaworzno, Galeria Stela – Cieszyn.

google_news