Wydarzenia Bielsko-Biała

Wystrzałowy piknik MDK – ZDJĘCIA

Piknik Rodzinny „MDK jest super!” po raz kolejny okazał się strzałem w dziesiątkę. W sobotę, 4 września, w parku Słowackiego atrakcja goniła atrakcję.

Na scenie obok BCK-u zespoły z poszczególnych placówek Miejskiego Domu Kultury prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. W parku na poszczególnych stanowiskach można było wziąć udział w warsztatach będących próbką zajęć stałych MDK. Na przykład Dom Kultury w Starym Bielsku zaprosił na warsztaty „Ozdoby z eko skóry”, „Letnie kwiaty” i „Papierowe żaby”. Wraz z Bractwem Śródziemia dzieci miały okazję postrzelać z łuku czy porzucać do celu toporkiem. Z kolei Klub 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego zapewnił najmłodszym, szczególnie chłopcom, nie lada atrakcję – możliwość wejścia do wnętrza wozu wojskowego.

Ze strażakami można było celować wężem z wodą w makietę domku, na stanowisku straży miejskiej dostać w prezencie balona, a od ratownika dowiedzieć się, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Było nawet miejsce, na którym można się było zapoznać z instrumentami pasterskimi. Oblegane były również plac zabaw i… „żywa maskotka” Reksia, rozdającego dzieciom cukierki.

Piknik odbył się w ramach obchodów 70-lecia połączenia Bielska i Białej. Patronat prasowy nad imprezą objęły portal beskidzka24.pl i „Kronika Beskidzka”.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments